Waporyzatory przenośne

Zeus Arc i Zeus Arc GT

Zeus Arsenal ciężko pracowali przez ostatnie kilka lat nad swoim najnowszym urządzeniem, waporyzatorem przenośnym Zeus Arc (Łuk Zeusa). Wydaje się, że cała ta ciężka praca się opłaciła, ponieważ ten waporyzator zaczął przyciągać uwagę, nazywając go Cannabis Accessory of the Year na targrach O’Cannabiz 2019 . Arc Zeus został zaprojektowany w Niemczech i ma smukłą obudowę, łatwy dostęp do elementów grzewczych, świetną żywotność baterii, akcelerometr, ukryte narzędzie wielofunkcyjne oraz w zależności od wybranej wersji, ścieżkę pary w całości ze złota (model GT).

Istnieją dwie różne wersje Zeusa, zwykła – Arc, oraz wersja GT, w której zastosowano technologię GoldSink wykorzystującą złotą synchronizację cieplną i pozłacaną komorę. Standardowa wersja jest tańsza, zamiast złotych dodatków posiada ona stal nierdzewną.

Jak to działa?

Obie wersje Zeusa Arc działają dokładnie w ten sam sposób. Należy zacząć od demontażu ustnika z górnej części urządzenia, aby odsłonić komorę grzewczą. W ustniku znajduje się sitko oraz radiator, które podnoszą komfort użytkowania tego modelu. Usunięcie ustnika odsłania wysoki rant na obudowie, który otacza komorę Zeusa, ten rant może być używany jako miarka do ładowania ziół do waporyzatora konieczności używania palców. Jeśli potrzebujesz trochę dodatkowej pomocy w pakowaniu komory lub ubijaniu ziół, możesz użyć ukrytego narzędzia wielofunkcyjnego, które znajduje się na dole obudowy Zeusa Arc. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy wypełnienie komory do pełna, lekko ją ubijając. Zbyt mocne i ciasne napełnienie komory będzie utrudniało przepływ powietrza. Gdy komora zostanie załadowana ziołami, należy umieść ustnik z powrotem na urządzeniu. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, diody LED zaświecą się, a urządzenie się włączy i zacznie nagrzewać, ogrzewanie trwa zwykle około 45 sekund.

Aby zamienić cykle grzewcze, wystarczy dotknąć przycisku zasilania, a dioda LED zmieni kolor, aby odzwierciedlić bieżące ustawienie, w sumie do wyboru są 3 opcje. Diody LED będą migać, gdy urządzenie nagrzeje się, a kiedy Zeus Arc osiągnie ustawioną temperaturę, kolor diody zmieni się na zielony, a waporyzatora dodatkowo poinformuje o tym przez wbudowaną wibrację. Teraz można śmiało brać, długie wolne wdechy.

Po 10 minutach nastąpi automatyczne wyłączenie, aby zachować żywotność baterii. Zeus Arc posiada również wbudowany akcelerometr, który wykrywa czy użytkownik bierze wdechy, jeśli w ciągu 30 sekund nie zostaną wykryte żadne ruchy, automatyczne wyłączanie uruchomi się, aby oszczędzić i zachować zawartość komory – zioła. W celu sprawdzenia żywotności baterii, wystarczy potrząsnąć urządzeniem, gdy jest włączone, a diody LED pokażą aktualny poziom naładowania.

Po zakończeniu sesji użyj ukrytego narzędzia wielofunkcyjnego, które znajdziesz na dole obudowy, aby opróżnić komorę z ziół. Narzędzie może być również używane do usuwania zanieczyszczeń z sitka ustnika.

Temperatura

Zeus zastosował inne podejście do ustawień temperatury w modelu Arc, i odnosi się do ustawień temperatury jako cykli temperatury.

Ideą tego jest to, że powinieneś mieć możliwość sesji w każdym cyklu z tą samą komorą ziół, skutecznie rozciągając czas oraz ilość ziół, które spożywasz przez 3 różne sesje.

Więc możesz technicznie uruchomić Zeus Arc w cyklu jeden rano, a następnie wrócić po południu i odbyć kolejną sesję w cyklu 2 i ostatecznie skończyć komorę przed snem w sesji 3. Biorąc pod uwagę ankietę, większość ludzi woli mieć od 1 do 3 sesji dziennie, urządzenie to jest idealnie skalibrowane dla przeciętnego stylu życia vaperów, ale zamiast marnować zioła na każdą sesję, można efektywnie wydobywać zioła na 3 oddzielne sesje.

Dla tych, którzy chcą bardziej intensywnej i natychmiastowej waporyzacji swoich ziół, sugerujemy rozpoczęcie sesji od razu od cyklu 3. Pozwoli to uzyskać mocne, gęste chmury.

Dla tych, którzy szukają najlepszego z obu tych światów, sugerujemy rozpoczęcie od cyklu 2 i zwiększenie do 3 po zakończeniu pierwszej 10-minutowej sesji. W ten sposób uzyskamy przyjemną 20-minutową sesję, idealną do oglądania ulubionego programu w TV.

Jeśli nadal chcesz dostosować ustawienia temperatury, Zeus wydał aplikację na komputer, która pozwoli załadować do waporyzatora inny profil ogrzewania. Zeus oferuje do wyboru kilka profili temperatur. Odwiedź stronę https://zeusarsenal.com/update/

Jakość pary

Jakość pary z Zeusa Arc jest imponująca. Wersja Zeus Arc GT wykorzystuje złocenie w ścieżce powietrza, komorze i radiatorze. Złoto jest jednym z najbardziej przewodzących materiałów na Ziemi, zdolnym do szybkiego nagrzewania się i wydobywania ciepła równie szybko, dlatego też został użyty w modelu Arc GT.

Złota komora grzewcza skutecznie i wydajnie podgrzewa zioła, a złoty radiator skutecznie odprowadza ciepło, zanim dotrze do ust, w praktyce działa wyjątkowo dobrze. Jesteś w stanie wytworzyć duże chmury pary bez uczucia podrażnienia gardła przez parę i brak ciepła w usta.

Stal nierdzewna wykonuje dobrą robotę polegającą na przenoszeniu ciepła do ziół i usuwaniu ciepła przez radiator, ale dzięki użyciu obu możemy zdecydowanie stwierdzić różnicę między tymi dwoma, i wiadomo już, że Zeus Arc GT wypada nieco lepiej.

Jakość urządzenia

Jakość produkcji Zeus Arc stoi zdecydowanie na wysokim poziomie. Zeus Arc został zaprojektowany w Niemczech. Zeus Arc jest przemyślany i zrobiony z wnikliwą niemiecką inżynierią, którą można wyczuć w całym projekcie.

Wyraźnie zapożyczyli też kilka pomysłów projektowych z branży motoryzacyjnej, z eleganckimi liniami, gładkim wykończeniem i mocnym silnikiem zapakowanym w małe podwozie. Para, którą ten malutki koń może dostarczyć, jest imponująca ze względu na swój rozmiar, który zawstydza bardziej kosztowne waporyzatory.

Wbudowane narzędzie jest miłym akcentem i czymś, co powinien posiadać każdy przenośny parownik. Podczas gdy mieszanie ziół podczas sesji nie jest całkowicie konieczne, sprzyja to bardziej równomiernemu podgrzewaniu suszu i lepszej ogólnej waporyzacji. Na szczęście, dzięki budowie z podniesioną krawędzią wokół ustnika mieszanie ziół jest bezproblemowe i można je łatwo wykonać w połowie sesji.

Dwie z najlepiej ukrytych funkcji nie są widoczne, a to jest to wbudowana wibracja i akcelerometr. Wiele modeli posiada wbudowane powiadomienie wibracyjne, które trafiło także do tego modelu, zapewniając delikatny alarm wibracyjny informujący o gotowości lub wyłączeniu urządzenia. Akcelerometr jest używany do 2 funkcji; najpierw wyczuwa ruchy użytkownika, gdy brane są wdechy z ustnika, jeśli urządzenie nie wyczuwa ruchów przez 30 sekund, zaczyna schładzać komorę grzewczą, aby zachować zioła i żywotność baterii, idealne rozwiązanie dla zapominalskiego konesera. Po drugie, akcelerometr służy do pokazania aktualnego poziomu naładowania baterii, wystarczy po prostu potrząsnąć urządzeniem i wyświetlić poziom naładowania przez diodę LED.

Oczywiście, Zeus Arc GT posiada przewagę w jakości produkcji w porównaniu ze standardowym modelem Arc, ze względu na użycie złota na ścieżce pary i ulepszenia, które wprowadza w stosunku do wersji standardowej, ale jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to standardowy Zeus Arc będzie bardziej niż zadowalający.

Żywotność baterii

W przypadku dość małego waporyzatora jakim jest Zeus Arc, można spodziewać się krótkiego czasu pracy na baterii. Jak się okazuje przewyższa on oczekiwania przenośnych waporyzatorów, oferując 90 minut pracy na pełnej baterii. W zależności od używanego cyklu ogrzewania i długości sesji możesz spodziewać się od 6 do 9 sesji 10-minutowych, co jest dobrym wynikiem, ponieważ urządzenie jest małe i większość użytkowników ładuje urządzenie raz na kilka dni .

Aby naładować baterię, wystarczy usunąć narzędzie wielofunkcyjne na spodzie urządzenia, aby odsłonić port ładowania USB. Umieść narzędzie wielofunkcyjne na magnetycznym ustniku, aby przechowywać go podczas ładowania urządzenia.

Jeszcze raz, aby sprawdzić żywotność baterii w dowolnym momencie, wystarczy potrząsnąć urządzeniem, gdy jest włączone, a diody LED pokażą aktualny poziom naładowania.

Mobilność

Arc Zeus ma wysokość 87 mm, szerokość 42 mm i głębokość 22,5 mm, co czyni go jednym z najmniejszych, przenośnych i wydajnych waporyzatorów. Wysoki rant wokół komory grzewczej doskonale nadaje się zarówno do napełniania, jak i mieszania ziół. Waporyzator jest bardzo dyskretny, mały rozmiar i czarna obudowa nie rzucają się w oczy. Prostokątny wygląd urządzenia nie zdradza jego zastosowania i można traktować je jako power bank. Urządzenie idealnie leży w dłoni i można je łatwo ukryć podczas używania, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Łatwość obsługi

Zeus Arc jest jednym z najwygodniejszych waporyzatorów przenośnych dostępnych na rynku. Komorę napełnia się bardzo łatwo, dzięki przemyślanej budowie. Po napełnieniu komory  wystarycz włączyć urządzenia poprzez długie naciśnięcie przycisku zasilania oraz wybranie cyklu ogrzewania. Po osiągnięciu temperatury można waporyzować przez 10 minut lub dłużej, jeśli to konieczne, po zakończeniu sesji wystarczy użyć dołączonego narzędzia wielofunkcyjnego, aby opróżnić komorę. Czyszczenie Zeusa Arc jest również bezproblemowe, wystarczy usunąć radiator i sitko z silikonowego ustnika a następnie zanurzyć w roztworze czyszczącym, np alkoholu ISO. Nawet ścieżka powietrza w dolnej części urządzenia może zostać całkowicie wyczyszczona. Nie są to miejsca, których nie można wyczyścić, więc nie trzeba się martwić o pogorszenie wydajności od nagromadzenia osadu w trudno dostępnych zakamarkach.

Podsumowanie

Zeus Arc to fantastyczny waporyzator, który z pewnością zaspokoi tych, którzy potrzebują niewielkiego przenośnego waporyzatora do suszu, który jest w stanie wytwarzać dobrej jakości, duże ilości pary. Żywotność baterii na poziomie 90 minut jest wystarczająca dla większości użytkowników, a wbudowane powiadomienie wibracyjne i akcelerometr to bardzo przydatne funkcje.

W roku 2019 w O’Cannabiz został wybrany „People’s Choice of the Cannabis Accessory of the Year”!

Zarówno standardowy Zeus Arc, jak i Zeus Arc GT zapewnią wspaniałe dozowanie pary, ale dodatkowy luksus złota oferuje nieco lepszą parę ze względu na wysoką przewodność elementu. Niezależnie od tego, na który się zdecydujesz, na pewno Ci się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *