Waporyzatory stacjonarne

Plenty – niedoceniany waporyzator stacjonarny od Storz & Bickel

Plenty – to stacjonarny waporyzator od znanej wszystkim, niemieckiej firmy Storz & Bickel. Producenta takich waporyzatorów przenośnych jak Crafty czy Mighty oraz waporyzatorów stacjonarnych z serii Volcano.  Plenty to najtańszy waporyzator stacjonarny z tej firmy. Posiada on specyficzny wygląd i wielu osobom kojarzy się z jakimś małym kompresorem lub samochodową pompką nożną.

Łatwo jest przeoczyć Plenty w produktach Storz & Bickel. Obok legendarnego waporyzatora Volcano i potężnego, przenośnego Mighty, metalowy ustnik Plenty’ego i duży pomarańczowy uchwyt budzą mieszane uczucia. Za to wielu właścicieli tego modelu, może potwierdzić jedno – ten nieco dziwaczny waporyzator  rzeczywiście potrafi wytwarzać, świetnej jakości gęstą i smaczną parę. W dodatku jest to najtańszy waporyzator tej firmy.

Imponująca para

Nawet początkujący użytkownicy będą mogli poczuć i doświadczyć bardzo dobrej pary i smacznej pary. Plenty wytwarza nadzwyczaj chłodne chmury, które możemy inhalować bez żadnego oporu .. Para jest gładka dla gardła i płuc a przy tym aromatyczna, dzięki odsłoniętej metalowej jednostce chłodzącej.  Plenty posiada pojemną komorę tak jak waporyzatory z serii Volcano, więc jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy potrzebują konkretnej sesji waporyzacji.

Wydajne ogrzewanie  hybrydowe

Plenty wykorzystuje duży wymiennik ciepła, który jest umieszczony w podstawie, aby zapewnić dobrze ogrzewanie konwekcyjne na początku sesji, podobnie jak Volcano. Gdy metalowy pierścień i sitka stają się cieplejsze, dodają od siebie ogrzewanie kondukcyjne, aby pomóc w wytworzeniu gęstych, bogatych chmur i zapewnić pełną waporyzację. Podczas sesji można powoli podnosić temperaturę, aby wykorzystać cały potencjał waporyzowanego materiału. czas. Nawet pod koniec sesji, gdzie susz traci swój smak, Plenty ciągle wytwarza parę.

Szeroki przepływ powietrza

Tam, gdzie niektóre waporyzatory  konwekcyjne wymagają powolnego brania wdechów lub przepływ powietrza jest mały, Plenty nie wytwarza zbędnego oporu i nie wymaga żadnej specjalnej techniki. Można brać chmury bardzo powoli lub mocno i nadal otrzymywać imponującej jakości parę. Jeśli zaczniemy brać wdechy zbyt szybko, element chłodzący wyda cichy świszczący dźwięk, informujący o konieczności spowolnienia tempa brania buchów, dla właściwej i efektywnej waporyzacji.

Pomarańczowy uchwyt

Oprócz intrygującego wyglądu, waporyzator Plenty posiada swój unikalny schemat sterowania. Włącznik zasilania z boku włącza urządzenie, ale nie zacznie się nagrzewać, dopóki nie wciśniesz pomarańczowego spustu na uchwycie. Światło z przodu, pod wskaźnikiem temperatury, włącza się, gdy element grzewczy jest włączony, i wyłącza się, gdy jest urządzenie jest gotowe do waporyzacji. Za każdym razem, gdy naciskasz spust, Plenty rozpoczyna nagrzewanie w kierunku docelowej temperatury. Po krótkim czasie bez pociągania za spust, ciepło zacznie spadać, ale wciśnięcie go ponownie spowoduje włączenie elementu grzewczego. Świetnie sprawdza się w takich sytuacjach, jak oglądanie filmu, w którym możesz brać bucha tylko raz na jakiś czas. Z drugiej strony może to być frustrujące, jeśli zapomnisz o tym na kilka minut, ponieważ musisz ponownie poczekać, aż powróci on do docelowej temperatury.

Gorący metal, chłodna para

Odsłonięty metal może wyglądać nieco dziwnie, ale chłodzi parę w taki sposób, w jaki innych modele mogą tylko pozazdrościć. Para odbija się od prążkowanego, zwiniętego  metalowego węża, oddając wszelkie ciepło na zewnątrz i szybko ochładzając się. Trzeba uważać, ponieważ sam metal może się nagrzać i być dyskomfortowy w dotyku, ale po kilku minutach użytkowania, dość szybko się ochładza.

Niska temperatura, pełna ekstrakcja

Temperaturę kontrolujemy za pomocą małego pokrętła umieszczonego po lewej stronie urządzenia, oznaczonego skalą od 1 do 7, co przekłada się na zakres temperatur od 130 °C do 202 °C. Najwyższa temperatura jest niższa niż temperatura w waporyzatorach Volcano, ale Plenty wciąż dodatkowo podgrzewa materiał przy pomocy kondukcji. Plenty potrzebuje niecałe trzy minuty, aby nagrzać się do poziomu 6 czyli do około 190 °C. To trochę wolniej niż większość waporyzatorów, ale dalej podobnie jak Volcano. Jednak Plenty nie działa jak większość waporyzatorów. Osiąga on temperaturę docelową, następnie grzanie wyłącza się, ale temperatura powoli spada. Nie ma dobrego sposobu na wybranie określonej temperatury dla całej sesji. Plenty schładza się powoli, w ciągu kilku minut od wyłączenia grzania, będzie on dość szybko wracał do ustawionej temperatury. Jeśli zapomnisz o nim na dłużej, urządzenie zwyczajnie się schłodzi i trzeba poczekać aż nagrzeje się od nowa.

Przydatne akcesoria

Podobnie jak inne modele od  Storz i Bickel, Plenty także posiada w zestawie i jest kompatybilny z wieloma użytecznymi akcesoriami. Dwuczęściowy, plastikowy młynek doskonale tutaj się sprawdza. Również mały drewniany pędzelek, którym wyczyścimy nasze urządzenie po każdej sesji. Plenty posiada w zestawie trzy dodatkowe sitka i podkładkę na koncentraty.

Certyfikowana jakość wykonania

Storz & Bickel to wysoki standard jakości, który nie budzi żadnych zastrzeżeń. Posiada certyfikat wielu europejskich agencji ds. Bezpieczeństwa materiałów i wzornictwa, a każdy waporyzator Plenty został zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech. W Plenty nie ma też elementów szklanych ani większej elektroniki, co powinno przełożyć się na długą i bezawaryjną pracę.

Rozmiary Plenty to: 15,2 cm x 22,6 cm x 5 cm, a jego waga to 680g + zasilacz. Firma Storz & Bickel oferuje trzy letnią gwarancję na swoje produkty.

Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie waporyzatora Plenty jest łatwe dzięki rozłączanym elementom. Po sesji odczekaj kilka minut, aż urządzenie ostygnie, a następnie użyj dołączonego pędzla, aby wyczyścić komorę. Wszelkie resztki będą przyklejać się do metalowych sitek, wpływając na smak i przepływ powietrza, więc warto poświęcić chwilę na ich czyszczenie.

Czy Plenty będzie odpowiedni?

Plenty to doskonały waporyzator dla każdego, kto szuka najwyższej klasy pary, ale jednocześnie nie ma nic przeciwko, że będzie się to odbywać w domowym zaciszu, lub przynajmniej w takich miejscach gdzie będzie dostęp do gniazdka z prądem. Plenty jest świetnym dodatkiem do kina domowego, salonu lub zadaszonego patio, gdzie każdy może spędzać wolny czas, cieszyć się spokojną sesją bez żadnych samouczków. To także świetny vaporizer „przyłóżkowy”, w którym można po prostu ściskać spust raz na jakiś czas, wtedy gdy chcemy wziąć bucha. Jego cena jest najbardziej przyjazna dla portfela porównując z pozostałymi urządzeniami Storz & Bickel, więc jak najbardziej warto go wziąć pod uwagę.

Nieco wolny czas nagrzewania i automatyczne wyłączanie nie są dla tych, którzy nie mają cierpliwości. Obsługa i kontrola temperatury jest łatwa, ale jeśli nie aktywujesz co jakiś czas grzania podczas sesji albo zapomnisz o tym na dłuższą chwilę, może to oznaczać, że będziesz musiał od czasu do czasu po prostu poczekać aż urządzenie ponownie osiągnie ustawioną temperaturę. Przy okazji warto dodać, że komora na susz jest dość pojemna.

Podsumowanie

Plenty to jeden z najbardziej niedocenianych waporyzatorów, z którymi się spotkasz, jeśli chodzi o jakość pary. Zapewnia świetnej jakości parę, ale jest jego minusem może być nieco niezręczne sterowanie. Nie jest tak doskonały jak chociażby waporyzator Volcano Digit, ani tak łatwy w użyciu, ale za połowę ceny z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *