Firefly 2+ nowy i ulepszony

Firefly 2+ to przenośny waporyzator konwekcyjny od firmy Firefly Vapor. Jest to model, który oferuje chyba najlepszy smak pary jaki można uzyskać z waporyzatora przenośnego. Firefly 2+ posiada kilka ulepszeń w porównaniu do swojego poprzednika – Firefly 2.

Firefly 2+ jest tym, czym powinien być Firefly 2. Ma  większą odporność na zarysowanie, szybszy czasy nagrzewania, dłuższą żywotność baterii co w efekcie daje lepsze rezultaty. Wadą tego modelu jak i poprzedników jest wymóg częstego czyszczenia aby zachować waporyzator w doskonałej kondycji. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest bardzo szybkie i łatwe w czyszczeniu, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, trzeba to robić na bieżąco.

Potrzeba mieszania ziół w komorze, może być dodatkową wadą ale nie sprawia to większych trudności. Firefly 2+ jest głównym rywalem Ghost MV1.

Poza koniecznością częstego czyszczenia, to Firefly 2+ jest bez wątpienia lepszy niż jego starszy brat – Firefly 2.

Chociaż Firefly 2 nie jest najmniejszym przenośnym waporyzatorem na rynku, jest na tyle elegancki i smukły, że łatwo mieści się w kieszeni spodni.

Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. W końcu jest to jest chyba najdroższy waporyzator przenośny. Świetnie leży w dłoni, przyciski działają precyzyjnie, pokrywa jest szczelnie przymocowana, a widoczne logo pomaga nawet wyrównać pokrywę podczas zamykania. Nowego urządzenia nie ma potrzeby przepalać, nie uświadczymy tutaj zapachu czy smaku tworzyw sztucznych. Wystarczy przetrzeć waporyzator chusteczką nasączoną alkoholem i zaraz po tym można przystąpić do napełniania komory i waporyzacji.

Firefly 2+ także posiada dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Sparowanie urządzenia z aplikacją jest szybkie i bezproblemowe. Przy pomocy aplikacji możemy łatwo zmienić temperaturę, preferencje aktywacji przycisku i stan baterii. Aplikacja dostarcza także pewne wskazówki pomocne przy pierwszym kontakcie z urządzeniem oraz filmy instruktażowe za pośrednictwem strony internetowej Firefly.

Ogrzewanie – Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć w Firefly 2+ jest to czas nagrzewania. To naprawdę jeden z najszybszych waporyzatorów dostępnych obecnie na rynku, jeśli nie NAJSZYBSZY. Średni czas wynosi około trzech sekund. Firefly 2+ wykorzystuje dynamiczne ogrzewanie konwekcyjne, które nie osiąga natychmiast maksymalnej temperatury. Zwiększy to temperaturę w całym losowaniu, aby zapewnić usunięcie wszystkich związków z rośliny. Ta technika sprawia, że ​​Firefly 2 Plus jest jednym z najlepszych przenośnych waporyzatorów, które zapewnia jak najlepsze odparowanie suchych ziół.

Para wytwarzana z Firefly 2+ jest bardzo gładka, a jej smak jest fenomenalny. Komora ze szkła borokrzemowego i ścieżka pary tworzą niepowtarzalny, czysty smak, nieporównywalny z żadnym innym waporyzatorem. Do pełni szczęścia wypadałoby także aby ustnik był wykonany z czegoś innego niż tworzywo sztuczne, ale nie jest to jakaś wada, raczej mały szczegół do którego można się na siłę przyczepić.

Firefly 2+ oferuje pełne spektrum ustawiania temperatury za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Niższe temperatury w granicach plus/minus 180° C mają tendencję do wytwarzania najsmaczniejszej pary. Można także podkręcić temperaturę do 215° C i zużyć całą komorę w 2-3 wdechach. Pełny zakres temperatur  wynosi od 93°  C do 260° C. Nie zaleca się przekraczać 215° C przy waporyzacji suszu, ale już dla koncentratów można śmiało podnieść temperaturę. Waporyzatory Firefly doskonale radzą sobie z waporyzacją koncentratów.

Kolejnym ulepszeniem Firefly 2+ jest możliwość napełniania komory dowolną ilością materiału. Pierwszy Firefly i Firefly 2 wymagały raczej w pełni nabitej komory, dla uzyskania najlepszych rezultatów, i przeważnie zaleca się nabijać komorę do pełna, aby uzyskać najlepsze wyniki, to również można załadować mniejszą ilość i efekty także będą zadowalające.

Zaletą Firefly 2+jest to, że wykorzystuje on 100% czystą konwekcję, co oznacza, że ​​można zrobić przerwę i pozostawić resztę zioła w komorze na później. Większość innych waporyzatorów wymaga dokończenia sesji, gdyż w przeciwnym razie wolno stygnąca komora w dalszym ciągu będzie podgrzewać susz i uwalniać z niego substancje aktywne.

W pełni napełniona komora pomieści średnio około 0,15 g suszu. Zaleca się nie kruszyć suszu zbyt drobno i nie mocno nie ubijać, zresztą tak jak w każdym innym waporyzatorze. Należy pamiętać aby przed zamknięciem pokrywy, aby usunąć wszelkie resztki, które znajdują się poza komorą grzewczą.

Firefly 2+ posiada zwiększony przepływ powietrza względem modelu Firefly 2, ale mimo to nie jest ona nadal tak swobodny jak Ghost MV1. Poprawa w stosunku do Firefly 2 jest natomiast znaczna. Zwiększony przepływ powietrza wraz z zaktualizowanym algorytmem ogrzewania bardzo mocno poprawił spójność całego urządzenia oraz zdolność do uzyskania dobrych wyników już bez krzywej uczenia się, jak to było przy poprzednich modelach – Firefly i Firefly 2.

Firefly 2 + korzysta z baterii litowo-jonowej 7.4V, 770 mAh, 5,7Wh, i jest to ta sama bateria, co Firefly 2. Natomiast zaktualizowane oprogramowanie w urządzenia, zwiększyło jej żywotność.

Dodatkową zaletą jest to, że jeśli masz już Firefly 2 i planujesz zakup Firefly 2+ to akumulator będzie do niego pasował a sama bateria będzie działać dłużej w nowym modelu waporyzatora. To samo dotyczy się również zewnętrznej ładowarki, jest ona także kompatybilna.

Przed aktualizacją oprogramowania, w pełni naładowana bateria wystarczała na około 4-6 sesji, w temperaturach od 180° C do 200° C.

Po aktualizacji oprogramowania ilość sesji jakie możemy wykonać, zwiększą się o dwie dodatkowe sesje. I taki rezultat jest już całkiem fajny.

Jedną z zalet Firefly 2+ jest to, że akumulatory ładują się bardzo szybko. Rozładowany akumulator zostaje w pełni naładowany po około 45 minutach i naładuje się do około 80% w ciągu pierwszych 20 minut. Oznacza to, że jeśli nie możesz czekać do pełnego naładowania, wystarczy podłączyć akumulator do ładowarki na 10-20 minut i wystarczy do na kilka kolejnych sesji. Nie jest to najlepsza praktyka, aby utrzymać baterię w dobrej kondycji, ale jeżeli nie będzie się to zdarzać często to nie powinno zaszkodzić. Czasy ładowania są jedną z najlepszych funkcji tego urządzenia. W Ghost MV1, pełne ładowanie trwa ponad 2 godziny przy pomocy ładowarki, natomiast prawie 8 godzin gdy będziemy ładować akumulator przez USB. otrzymasz pakietu zasilania. Różnica polega jeszcze na tym, że wraz z Firefly na standardowym wyposażeniu otrzymujemy 2 akumulatorki oraz ładowarkę. Ghost MV1 posiada tylko jeden akumulator w zestawie i zwykły kabel USB, więc jeśli chcemy mieć zapasowy akumulator i osobną ładowarkę musimy liczyć się z wydaniem dodatkowych kilkuset złotych.

Czyszczenie i konserwacja to bardzo istotna rzecz jeśli chodzi o Firefly 2+. Czyszczenie na pozór jest bardzo łatwe, a pełne wyczyszczenie zajmuje mniej niż 1 minutę. Zaleca się natychmiastowe wyczyszczenie komory zaraz po zakończeniu sesji, gdy jest to tylko możliwe, a mała szczoteczka z miękkim włosiem najlepiej się do tego nadaje. Można także użyć wykałaczki. Drobniejsze mielenie suszu będzie wymagało częstszego czyszczenia, zwłaszcza jeśli po sesji zostawisz zioła w komorze.

Dobrze mieć zawsze przy sobie chusteczki nasączone alkoholem, aby dobrze wytrzeć komorę, ścieżkę pary i pokrywę. Czyszczenie urządzenia zajmuje niewiele czasu, ważne natomiast jest aby robić to w miarę regularnie.

Ogółem mówiąc, Firefly 2+ jest ulepszoną wersją Firefly 2. Zwiększony przepływ powietrza jest największą zaletą tego modelu. Dodatkowo zastosowanie tych samych akumulatorów co w starszym modelu jest także fajnym rozwiązaniem a gdy dodamy do tego zaktualizowane oprogramowanie to uzyskujemy już bardzo fajne czasy pracy na jednym ładowaniu. Inną wielką zmianą w Firefly 2+ w stosunku do starego Firefly 2 jest to, że urządzenie nagrzewa się szybciej, nie jest aż tak wybredne jeśli chodzi o typy ładowania, a krzywa uczenia się jest praktycznie nieistniejąca poza tym, że trzeba wiedzieć jak prawidłowo napełnić komorę. W celu uzyskania najlepszych rezultatów nadal wymagane jest mieszanie ziół po 1-2 wdechach, ale jest to normalne w większości innych przenośnych waporyzatorów czysto konwekcyjnych.

Ghost MV1 i Firefly 2+ to waporyzatory które mogą ze sobą konkurować, są one bardzo podobne w smaku i produkcji pary, Firefly 2+ jednak wypiera Ghost MV1 jeśli chodzi o smak. Firefly 2+ jest także łatwiejszy w obsłudze, tj. napełnianiu i mieszaniu komory, oraz w czyszczeniu. Ghost MV1 jest dużo cięższą i większą jednostką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *