Waporyzatory do koncentratówWaporyzatory przenośneWaporyzatory z wymienną baterią

Boundless Tera – potężny waporyzator konwekcyjny

Boundless Tera to stosunkowo nowy model waporyzator przenośnego z konwekcyjnym ogrzewaniem, który jest zasilany dwoma wymiennymi akumulatorami typu 18650, każdy o pojemności 2500mAh. Dodatkowo w zestawie znajdują się 2 typy ustników – plastikowy i szklany oraz adapter wodny umożliwiający podłączenie waporyzatora do filtra wodnego/bonga.

Wygląd i budowa

Tera swoim wyglądem nie różni się zbytnio od innych modeli Boundless, takich jak CFX czy CFV. Czarna i matowa obudowa, lekko podłużnym kształcie, za to o wiele grubsza od innych modeli, ale to za sprawą między innymi dwóch wymiennych ogniw 18650. Nie ma tutaj niepotrzebny ozdób czy grafik, jedynie małe logo Tera na froncie, więc urządzenie pozostaje dość eleganckie i stosunkowo ładne.

Dzięki wyprofilowanej obudowie Tera dobrze leży w dłoni i wygodnie się obsługuje. Prążkowana tekstura zapewnia dodatkową przyczepność, a urządzenie jest bardzo solidne i dobrze spasowane. Tera w całej okazałości prezentuje się świetnie.

Od dołu, magnetyczne wieczko skrywa podwójne akumulatory 18650. Na górze znajdują się trzy przyciski z błyszczącym wykończeniem. Przyciski sterują wszystkimi niezbędnymi funkcjami urządzenia. Mały ekran OLED został tutaj umieszczony również na samej górze, dzięki temu możemy łatwo podejrzeć wszystkie ustawienia. Dla wygody orientację wyświetlacza można obrócić o 180 stopni, aby łatwiej było go odczytać podczas korzystania z waporyzatora.

Boundless Tera jest dostarczany z dwoma wymiennymi ustnikami, które znajdziemy w pudełku. Jednym z nich jest znana z poprzednich modeli ustnik typu obrotowego, podobny do tych, któe znajdują się w modelach CFV i CFX. Drugi ustnik jest szklany. Oba mocujemy poprzez połączenie magnetyczne. Obrotowy ustnik sprawdza się świetnie jako ustnik przenośny, podczas gdy szklany jest idealny do użytku domowego, gdyż jego celem jest oddanie najlepszej jakości smaku wytwarzanej pary.

Całość jest dosyć ciężka bo jest około 280g. Jeśli chodzi o budowę i ogólne wrażenie to wydaje się, że waporyzator jest bardzo solidny i wytrzyma bardzo dużą ilość sesji.

Wydajność i produkcja pary

Jedną z najważniejszych cech Boundless Tera jest zastosowanie w nim dwóch wymiennych akumulatorów typu 18650. Jest to pierwszy waporyzator od Boundless, wyposażony w tak mocne ogniwa. Pozwala to na szybsze nagrzewanie i dłuższy czas używania. Możliwość zmiany akumulatorków jest bardzo przydatna, zarówno w domu jak i w plenerze, nie braknie nam nigdy mocy. Akumulatory możemy ładować osobno, jeśli posiadamy ładowarkę do tego typu ogniw albo za pomocą wbudowanego w urządzenie portu microUSB.

Boundless Tera może pochwalić się prawdziwym ogrzewaniem konwekcyjnym, które skutecznie waporyzuje zioła i „wyciska” z nich to co najlepsze. Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z ogrzewaniem konwekcyjnym, to musisz wiedzieć, że jest to metoda ogrzewania, w której gorące powietrze przelatuje przez zioła umieszczone w komorze. W ten sposób uwalnia zawarte w nich substancje czynne. Ten rodzaj ogrzewania jest preferowany przez osoby poszukujące najlepszego smaku.

Inną zaletą prawdziwego ogrzewania konwekcyjnego, takiego jak w  Boundless Tera, jest to, że jest system wytwarzania pary „na żądanie”. Oznacza to, że twoje zioła są odparowywane, gdy bierzesz wdech, a tylko w minimalnym stopniu są „marnowane” pomiędzy kolejnymi wdechami. W przypadku ogrzewania kondukcyjnego, susz jest w stałym kontakcie z gorącą komorą, co powoduje nieustanne podgrzewanie i odparowywanie.

Za ogrzewanie w Tera odpowiada ceramiczny element grzewczy, który nie wchodzi w bezpośredni kontakt z komorą ani umieszczoną tam suszem. Komora grzewcza, w której umieszczamy zioła, jest wykonana z aluminium co pomaga ustabilizować temperaturę. Gdy susz jest podgrzewany przy każdym wdechu, komora również zatrzymuje trochę ciepła. Eliminuje to duże wahania temperatury. Prowadzi to do większej stabilności temperaturowej i bardziej efektywnych sesji.

Izolowana ścieżka pary

Ważnym elementem o którym należy wspomnieć, jest izolowana ścieżka przepływu powietrza. Zapewnia ona czysty przepływ powietrza z dala od jakichkolwiek wewnętrznych elementów. Zapobiega to mieszaniu się nieprzyjemnych smaków, a nawet szkodliwych oparów np. z nagrzewających się elementów elektronicznych. Wykonana ze stali nierdzewnej powłoka powietrzna Tery posiada doskonałe właściwości termiczne. Wlot można zobaczyć na spodzie urządzenia. Jest to kwestia indywidualna, ale naszym zdaniem jest to bardzo pożądana cecha.

Adapter wodny

Wymienny system ustników pozwala na ich łatwą i szybką wymianę. Oprócz obrotowego i szklanego ustnika, Tera w zestawie posiada adapter do fajek wodnych, bong, który pasuje do większości dostępnych na rynku o szlifach 14 i 18 mm. Używanie waporyzatora z filtracją wodną sprawi, że otrzymywana para przepływając przez wodę, będzie czystsza, chłodniejsza i bardziej łagodna.

Inne funkcje

Urządzenie posiada powiadomienia wibracyjne, które informują o włączeniu lub wyłączeniu waporyzatora, a także o osiągnięciu żądanej temperatury. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, ponieważ nie musimy zgadywać, kiedy nasze urządzenie będzie gotowe do użycia. Ostatnim aspektem jest niezwykle szybki czas nagrzewania. Tera jest w stanie osiągnąć maksymalną temperaturę około 30 sekund.

Łatwość użytkowania

W zasadzie można by wyjąć waporyzator z pudełka i obsługiwać urządzenie bez oglądania się na instrukcję obsługi. Dzięki trzem przyciskom do sterowania wszystkimi operacjami, Tera jest niezwykle przyjazny dla użytkownika. Przyciski te są solidne i umożliwiają regulację dowolnego ustawienia, nawet bez patrzenia na urządzenie. To sprawia, że ​​Tera doskonale nadaje się do operacji kieszonkowych lub nocnych sesji waporyzacji.

Ustawienia temperatury

Boundless Tera posiada dwa tryby działania. Jednym z nich jest tryb dla koncentratów, a drugim tryb dla suchych ziół. Chociaż wykorzystują one to samo ogrzewanie konwekcyjne to istnieje kilka różnic. W trybie dla suszu temperatura jest całkowicie kontrolowana przez użytkownika. Temperatury pracy można ustawić w zakresie od od 60°C do 220°C. W trybie koncentratu Tera pracuje w jednej temperaturze, która jest jednocześnie najwyższą temperaturą, jest to 260°C.

Jak korzystać z Tery?

To bardzo proste. Dzięki wszystkim niezbędnym funkcjom dostępnym za pomocą wyznaczonego przycisku, obsługa przenośnego jest bardzo łatwa, wręcz intuicyjna. Wprawiony użytkownik będzie potrzebował nawet instrukcji obsługi.

 1. Pięciokrotne wciśnięcie głównego (największego) przycisku uruchamia waporyzator, a dodatkowa wibracja, także powiadamia nas o tym fakcie
 2. Trzykrotne naciśnięcie tego samego przycisku przełącza waporyzator między trybem koncentratu a trybem waporyzacji suszu
 3. Lewy i prawy przycisk sterują temperaturą, użyj ich aby precyzyjnie ustawić temperaturę dla trybu waporyzacji suszu
 4. Przytrzymaj przycisk zasilania przez trzy sekundy, aby rozpocząć cykl ogrzewania

Kiedy Tera osiągnie ustawioną temperaturę, będzie wibrować, aby poinformować Cię, że jest już gotowa do działania i możesz zacząć inhalację.

Waporyzacja suszu

Tera doskonale nadaje się waporyzacji suchych ziół, dzięki konwekcyjnemu systemowi ogrzewania. Ten rodzaj ogrzewania jest idealny do wydobywania wszystkich substancji czynnych z wybranych mieszanek ziołowych, bez ich marnowania lub dostarczania nieprzyjemnych „spalonych” posmaków. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonaj poniższe czynności:

 1. Drobno zmiel zioła (pomoże to w ogrzewaniu konwekcyjnym)
 2. Zdejmij magnetyczną pokrywę komory
 3. Nabij susz do aluminiowej komory grzewczej
 4. Nie ubijaj ich zbyt mocno i ciasno
 5. Załóż pokrywę magnetyczną i włącz waporyzator
 6. Wybierz żądaną temperaturę i przytrzymaj przycisk zasilania przez 3 sekundy aby rozpocząć ogrzewanie

Waporyzacja koncentratów

 1. Zdejmij ustnik, aby odsłonić komorę grzewczą
 2. Połóż odrobinę koncentratu na podkładce ze stali nierdzewnej
 3. Umieść stalową podkładkę w komorze grzewczej
 4. Załóż ustnik
 5. Włącz Tera za pomocą 5 kliknięć przycisku zasilania
 6. Naciśnij przycisk zasilania 3 razy, aby przejść do trybu koncentracji
 7. Przytrzymaj przycisk przez 3 sekundy, aby rozpocząć ogrzewanie
 8. Kiedy Tera zawibruje, można rozpocząć inhalację

Podsumowanie

Połączenie cech, stosunkowo niewielkich rozmiarów pojemnych wymiennych ogniw sprawia, że ​​Boundless Tera jest poważnym rywalem dla innych przenośnych waporyzatorów klasy premium. Pełne ogrzewanie konwekcyjne zapewnia doskonały smak zarówno suchych ziół, jak i koncentratów, a staranne wykończenie przypadnie do gustu większej rzeszy odbiorców. Jeśli chcesz cieszyć się doskonałym smakiem i jakością wytwarzanej pary to ten waporyzator z pewnością zapewni Ci takie doznania.

Kliknij i znajdź najniższą cenę Boundless Tera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *