Waporyzatory przenośne

Arizer Solo 2 – następca legendy

Od premiery modelu Solo 2 minęło już trochę czasu, lecz warto przyjrzeć się z bliska następcy legendarnego i bardzo popularnego modelu Solo.

Arizer Solo 2 to nowa i ulepszona wersja przenośnego waporyzatora Arizer Solo, przeznaczonego do waporazcji suszu. Arizer Solo 2 jest nieco mniejszy, szybszy i oferuje dużo więcej możliwość niż jego starszy brat. Jedno tylko się nie zmieniło, Solo 2 oferuje wytwarza taką samą, aromatyczną i gęstą parę jak jego pierwowzór. Obudowa została wykonana z aluminium a do wyboru mamy 2 wersje kolorystyczne: Carbon Black i Mystic Blue. Przyjrzyjmy się nowemu modelowi, jakie to zmiany w nim zaszły i w czym jest lepszy od modelu Solo.

Najważniejsze cechy nowego modelu to: wyświetlacz OLED i pełna regulacja temperatur, poprawiony przepływ powietrza, dłuższa żywotność baterii i 3 razy szybsze nagrzewanie. To wszystko robi bardzo dużą różnicę w stosunku do starszego modelu. Arizer Solo 2 jest świetnym i godnym polecenia waporyzatorem, który produkuje wysokiej jakości parę, lepszą niż modelu Solo. Jest to jeden z lepszych waporyzatorów przenośnych jeśli chodzi o smak i jakość pary. Mimo, że Arizer Solo 2 nie jest waporyzatorem zbyt małym, to jego działanie na pewno jest godne pozazdroszczenia przez inne, mniejsze urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że Arizer Solo 2, podobnie jak jego poprzednik, został zaprojektowany, przede wszystkim z myślą o produkcji najwyższej jakości pary, wykorzystując przy tym ogrzewanie konwekcyjne.

 

Obsługa Arizer Solo 2 jest naprawdę łatwa. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED, zyskujemy pełną kontrolę nad urządzeniem oraz na bieżąco możemy sterować i mieć wgląd na wszystkie dostępne opcje. Aby włączyć waporyzator, wystarczy przytrzymać jednocześnie przyciski „up” oraz przycisk „m” („m” służy do obsługi menu). Na ekranie wyświetli się odliczanie, po którym zostaniemy powitani ikonką z uśmiechniętą buźką, a następnie pojawi się temperatura. Jeśli korzystaliśmy wcześniej z Arizer Solo 2,  to jednokrotne naciśnięcie przycisku „w górę” lub „w dół”  spowoduje powrót do ostatniej używanej przez nas temperatury. Jest dość wygodne rozwiązanie, które występuje w większości waporyzatorów.  Jeżeli chcemy ręcznie ustawić temperaturę musimy użyć strzałek „w górę” i „w dół”,  urządzenie nagrzeje się w mniej niż 30 sekund, co jest jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o czas nagrzewania spośród pozostałych urządzeń firmy Arizer.

 

 

Arizer Solo 2 pozwala ustawić dowolną temperaturę w zakresie 50-220°C, dzięki ekranowi OLED, który znalazł się w tym modelu. Poprzednia wersja – Solo, posiadała kontrolki LED i ustawienia temperatury były ograniczone.  Używając strzałek „w górę” i „w dół” w menu, możesz zmienić:

 

 

 

 

  • Wyświetlanie stopni pomiędzy skalą Celsjusza i Fahrenheita
  • Głośność – Arizer Solo 2 wydaje sygnał dźwiękowy np. po włączeniu. Możesz zmniejszyć głośność, aby zyskać większą dyskrecję albo zwiększyć gdy powiadomienia dźwiękowe są dla Ciebie istotne
  • Czas automatycznego wyłączania – możesz skrócić lub wydłużyć czas, po którym Arizer Solo 2 wyłączy się, oszczędzając przy tym energię akumulatora. Do wyboru mamy zakres od 5 do 15 minut, z możliwością ustawienia co 1 minutę.
  • Jasność wyświetlacza – dzięki temu ustawieniu możemy regulować jasność podświetlenia, np zwiększać w słoneczne dni a zmniejszać w nocy. Do wybory są 3 poziomy jasności.
  • Opóźnienie włączania – po wyjęciu z pudełka Arizer Solo 2 potrzebuje 4 sekund na włączenie. Opcja ta zapobiega przypadkowemu włączeniu waporyzatora podczas przenoszenia go w plecaku czy w kieszeni spodni. Ustawienie to możemy zmieniać pomiędzy 2, 4, 6 lub 8 sekund.

 

Dzięki zastosowaniu szklanych ustników, Solo 2 dostarcza wysokiej jakości, smaczną parę. Elementy te wykonane są ze szkła borokrzemianowego, które jest bardzo odporne na wysoką temperaturę. Aby zacząć waporyzację przy użyciu Arizer Solo 2, po prostu umieść suche zioła w którymś z dostępnych w zestawie ustników. Gdy już to zrobisz, włóż szklaną rurkę do komory grzewczej. Szklane rurki do „wydłużają” ścieżkę przepływu powietrza i schładzają nieco wdychaną parę.

Solo 2 został wyposażony w dwa wbudowane akumulatory, każdy o pojemności aż 3400mAh. Ładowanie zajmuje trochę czasu i nie znajdziemy tutaj gniazda USB, jednak nie należy się tym przejmować gdyż urządzenie oferuje aż do 3 godzin pracy na jednym pełnym ładowaniu. Szybki 30-sekundowy czas nagrzewania jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do oryginalnego Arizer Solo, który rozgrzewał się około 1,5 minuty. Bez względu na temperaturę jaką będziemy używać, Arizer Solo 2 nie jest zbyt gorący. Nawet po 10 minutach vapowania urządzenie nie jest gorące i nie parzy w ręce.

Arizer Solo 2 to waporyzator, który dzięki zastosowaniu ogrzewania konwekcyjnego produkuje niezwykle gęstą i smaczną parę. Samo urządzenie wykonane zostało niezwykle starannie, tak jak i wszystkie urządzenia marki Arizer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *