Ghost MV1 – konwekcyjny waporyzator on-demand

Rozpakowując Ghost MV1, przychodzi na myśl jedno słowo – WOW. Wygląda niczym statek kosmiczny i jest chyba najbardziej pokręconym waporyzatorem jeśli chodzi o wygląd. Jego gabaryty są dość spore ale zarazem jest tu też pewna elegancja. Ghost MV1 robi fantastyczne wrażenie. Wewnątrz Ghost MV1 znajduje się prawdziwe ogrzewanie konwekcyjne, które współpracuje z wymiennikiem ciepła i radiatorem, i to sprawi, że MV1 stał się jednym z najbardziej wydajnych waporyzatorów przenośnych.

Konwekcyjne ogrzewanie od-demand

Ghost połączył wysokiej klasy styl z systemem grzewczym, który zapewnia aromatyczną, chłodną parę, aby umieścić model MV1 na szczycie topowych waporyzatorów z wyższej półki. Istnieje kilka przydatnych akcesoriów oraz aplikacja, która pomaga w „uczeniu się” korzystania z urządzenia. Zajmijmy się tym, co sprawia, że ten waporyzator jest urządzeniem najwyższej klasy.

Ogrzewanie konwekcyjne „on-demand” (na żądanie) zapewnia w krótkim czasie smaczną i chłodną parę. Większość waporyzatorów w tej klasie, potrzebuje nawet kilku minut, aby osiągnąć wybraną temperaturę potrzebną do waporyzacji. Crafty i Mighty od Storz & Bickel to niewątpliwie świetne modele i zapewniają fantastyczne ogrzewanie konwekcyjne, ale czas który potrzebują aby osiągnąć ustawioną temperaturę jest po prostu zbyt długi. Dzięki opatentowanemu wymiennikowi ciepła wewnątrz urządzenia MV1, może on przejść z zimnego startu do wybranej temperatury w ciągu kilku sekund.

Ghost użył najwyższej klasy materiałów medycznych podczas konstruowania ścieżki pary i opatentowanego radiatora w MV1, aby zapewnić, że produkowana para będzie najwyższej jakości i będzie smaczna. Para z MV1 jest wystarczająco schłodzona (dzięki przedłużanemu ustnikowi), więc nie przechodzi nawet przez myśl aby chcieć dodatkowo schładzać czy oczyszczać parę przez jakiekolwiek zewnętrzne filtry wodne czy bubblery. Kilka pierwszych buchów z MV1 charakteryzuje się najlepszym i najbardziej intensywnym smakiem, jakie można sobie wyobrazić korzystając z przenośnego waporyzatora. Kolejne buchy tracą oczywiście na aromacie i smaku, ale to jest oczywista oczywistość, jednak para pozostaje w dalszym ciągu przyjemna i chłodna.

Waporyzacja na najwyższym poziomie

Z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników, którzy cenią sobie ekonomiczność fakt, że Ghost MV1 może skutecznie odparować bardzo małą ilość suszu, nawet 0,05g. Ogrzewanie MV1 on-demand oznacza, że po zwolnieniu przycisku urządzenie ostygnie, wydłużając w ten sposób sesje i oszczędzając żywotność baterii. Dostępne są 4 domyślne ustawienia temperatury, trzy dla suszu oraz jedno dla koncentratów, jeśli korzystasz z dostępnej dedykowanej aplikacji, możesz uzyskać dwie dodatkowe opcje temperatury.

Ghost zaprojektował ciekawe rozwiązanie oparte na kapsule dla MV1. Tak zwane „Tygle” są używane do przechowywania suchego ziela lub koncentratu. W przypadku stosowania ich z suchym ziołem wkładamy susz bezpośrednio do tygla, a przy użyciu koncentratów trzeba użyć dodatkowego pada – wkładki ze stali nierdzewnej zanim zaaplikujemy koncentrat. Tygle są wykonane z wysokogatunkowej ceramiki, aby zapewnić neutralny i niezakłócony smak podczas waporyzacji. Do każdego tygla można załadować około 0,1 grama materiału, a dzięki ogrzewaniu konwekcyjnemu jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Wstępne ładowanie materiału na długie podróże jest bardzo łatwe dzięki systemowi tyglowemu MV1, wymaga trochę przyzwyczajenia w zakresie ładowania, ale po kilku sesjach nie będzie problemu z wymianą tygli.

Czyszczenie tygli jest proste. Możesz zanurzyć je w alkoholu izopropylowym, aby skutecznie usunąć wszelkie pozostałości z suszu lub koncentratów. Ważne jest, aby pamiętać: wszystkie części MV1 można czyścić alkoholem izopropylowym za wyjątkiem uszczelki silikonowej (czarna gumowa uszczelka radiatora).

Obsługa

Efektywna obsługa Ghost MV1 na początku może sprawiać problemy. Wystarczy tylko kilka sesji z tym waporyzatorem, aby zrozumieć, jak odpowiednio korzystać z Ghost MV1.

Ghost MV1 jest domyślnie uśpiony, wszystko, co musisz zrobić, to ustawić urządzenie w trybie gotowości, przytrzymując przedni przycisk, do momentu aż zapali się dioda. Następnie szybko naciśnij trzy razy ten sam przycisk, aby wejść w tryb waporyzacji. Przytrzymaj przedni przycisk przez dwie sekundy, aby wyświetlić poziom naładowania MV1, zwolnij i przytrzymaj ponownie przez kolejne dwie sekundy, aby wyświetlić temperaturę. Aby przełączać między temperaturami, wystarczy nacisnąć przedni przycisk, gdy urządzenie pokazuje temperaturę.

Po wybraniu temperatury przytrzymaj czarny przycisk z tyłu obudowy Ghost MV1, aby włączyć grzanie. Wibracja poinformuje Cię, że waporyzator się rozgrzewa, a kolejna, że temperatura została osiągnięta. Po drugiej wibracji zacznij brać wdech i przytrzymaj przycisk aż skończysz, i tak za każdym razem. Zaleca się ciągłe branie buchów, ponieważ gęstość pary i smak będą rosły w miarę ciągłego procesu waporyzacji.

Aplikacja mobilna

Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym technicznie użytkownikiem, Ghost MV1 posiada aplikację mobilną ułatwiającą naukę i zapewniającą większą kontrolę nad sesjami. Jeśli nie korzystasz z aplikacji, nadal masz trzy temperatury dla trybu suchego zioła i jedną opcję dla koncentratu, ale gdy skorzystasz z aplikacji, masz dodatkowe dwa niestandardowe przedziały temperatury. W aplikacji przesuwasz suwak w lewo lub w prawo, aby obniżyć lub podwyższyć temperaturę. Możesz także przełączać się między stopniami Fahrenheita a Celsjusza. Aplikacja umożliwia dostosowanie dwóch ustawień dla suchych ziół w zakresie od 300 ° F do 470 ° F

Oprócz opcji temperatury, aplikacja MV1 pozwala także na zakup akcesoriów do urządzenia, zablokowanie go przed użyciem w przypadku zagubienia go i zarejestrowanie urządzenia w celach gwarancyjnych.

 

 

Akumulator

MV1 posiada dedykowaną wymienną baterię. Zestaw posiada w sobie wbudowane dwa akumulatory typu 18650, a po pełnym naładowaniu można używać waporyzatora dosłownie przez cały dzień. Ghost posiada także opcję szybkiego ładowania, aby skrócić czas oczekiwania na w pełni naładowaną baterię, pełne ładowanie trwa około dwóch godzin. Możliwość łatwej wymiany baterii sprawia, że Ghost MV1 możemy używać wszędzie, o ile tylko zabezpieczymy się kupując dedykowany akumulator.

 

 

 

Ogrzewanie konwekcyjne, materiały klasy medycznej i żywotność baterii absolutnie dają MV1 możliwość ubiegania się o tytuł najlepszego waporyzatora przenośnego. Suche zioło czy koncentrat, nie ma znaczenia, Ghost MV1 przyniesie ci czysty, schłodzony smak pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.