Ghost MV1 – konwekcyjny waporyzator on-demand

Rozpakowując Ghost MV1, przychodzi na myśl jedno słowo – WOW. Wygląda niczym statek kosmiczny i jest chyba najbardziej pokręconym waporyzatorem jeśli chodzi o wygląd. Jego gabaryty są dość spore ale zarazem jest tu też pewna elegancja. Ghost MV1 robi fantastyczne wrażenie. Wewnątrz Ghost MV1 znajduje się prawdziwe ogrzewanie konwekcyjne, które współpracuje z wymiennikiem ciepła i radiatorem, i to sprawi, że MV1 stał się jednym z najbardziej wydajnych waporyzatorów przenośnych.

Konwekcyjne ogrzewanie od-demand

Ghost połączył wysokiej klasy styl z systemem grzewczym, który zapewnia aromatyczną, chłodną parę, aby umieścić model MV1 na szczycie topowych waporyzatorów z wyższej półki. Istnieje kilka przydatnych akcesoriów oraz aplikacja, która pomaga w „uczeniu się” korzystania z urządzenia. Zajmijmy się tym, co sprawia, że ten waporyzator jest urządzeniem najwyższej klasy.

Ogrzewanie konwekcyjne „on-demand” (na żądanie) zapewnia w krótkim czasie smaczną i chłodną parę. Większość waporyzatorów w tej klasie, potrzebuje nawet kilku minut, aby osiągnąć wybraną temperaturę potrzebną do waporyzacji. Crafty i Mighty od Storz & Bickel to niewątpliwie świetne modele i zapewniają fantastyczne ogrzewanie konwekcyjne, ale czas który potrzebują aby osiągnąć ustawioną temperaturę jest po prostu zbyt długi. Dzięki opatentowanemu wymiennikowi ciepła wewnątrz urządzenia MV1, może on przejść z zimnego startu do wybranej temperatury w ciągu kilku sekund.

Ghost użył najwyższej klasy materiałów medycznych podczas konstruowania ścieżki pary i opatentowanego radiatora w MV1, aby zapewnić, że produkowana para będzie najwyższej jakości i będzie smaczna. Para z MV1 jest wystarczająco schłodzona (dzięki przedłużanemu ustnikowi), więc nie przechodzi nawet przez myśl aby chcieć dodatkowo schładzać czy oczyszczać parę przez jakiekolwiek zewnętrzne filtry wodne czy bubblery. Kilka pierwszych buchów z MV1 charakteryzuje się najlepszym i najbardziej intensywnym smakiem, jakie można sobie wyobrazić korzystając z przenośnego waporyzatora. Kolejne buchy tracą oczywiście na aromacie i smaku, ale to jest oczywista oczywistość, jednak para pozostaje w dalszym ciągu przyjemna i chłodna.

Waporyzacja na najwyższym poziomie

Z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników, którzy cenią sobie ekonomiczność fakt, że Ghost MV1 może skutecznie odparować bardzo małą ilość suszu, nawet 0,05g. Ogrzewanie MV1 on-demand oznacza, że po zwolnieniu przycisku urządzenie ostygnie, wydłużając w ten sposób sesje i oszczędzając żywotność baterii. Dostępne są 4 domyślne ustawienia temperatury, trzy dla suszu oraz jedno dla koncentratów, jeśli korzystasz z dostępnej dedykowanej aplikacji, możesz uzyskać dwie dodatkowe opcje temperatury.

Ghost zaprojektował ciekawe rozwiązanie oparte na kapsule dla MV1. Tak zwane „Tygle” są używane do przechowywania suchego ziela lub koncentratu. W przypadku stosowania ich z suchym ziołem wkładamy susz bezpośrednio do tygla, a przy użyciu koncentratów trzeba użyć dodatkowego pada – wkładki ze stali nierdzewnej zanim zaaplikujemy koncentrat. Tygle są wykonane z wysokogatunkowej ceramiki, aby zapewnić neutralny i niezakłócony smak podczas waporyzacji. Do każdego tygla można załadować około 0,1 grama materiału, a dzięki ogrzewaniu konwekcyjnemu jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Wstępne ładowanie materiału na długie podróże jest bardzo łatwe dzięki systemowi tyglowemu MV1, wymaga trochę przyzwyczajenia w zakresie ładowania, ale po kilku sesjach nie będzie problemu z wymianą tygli.

Czyszczenie tygli jest proste. Możesz zanurzyć je w alkoholu izopropylowym, aby skutecznie usunąć wszelkie pozostałości z suszu lub koncentratów. Ważne jest, aby pamiętać: wszystkie części MV1 można czyścić alkoholem izopropylowym za wyjątkiem uszczelki silikonowej (czarna gumowa uszczelka radiatora).

Obsługa

Efektywna obsługa Ghost MV1 na początku może sprawiać problemy. Wystarczy tylko kilka sesji z tym waporyzatorem, aby zrozumieć, jak odpowiednio korzystać z Ghost MV1.

Ghost MV1 jest domyślnie uśpiony, wszystko, co musisz zrobić, to ustawić urządzenie w trybie gotowości, przytrzymując przedni przycisk, do momentu aż zapali się dioda. Następnie szybko naciśnij trzy razy ten sam przycisk, aby wejść w tryb waporyzacji. Przytrzymaj przedni przycisk przez dwie sekundy, aby wyświetlić poziom naładowania MV1, zwolnij i przytrzymaj ponownie przez kolejne dwie sekundy, aby wyświetlić temperaturę. Aby przełączać między temperaturami, wystarczy nacisnąć przedni przycisk, gdy urządzenie pokazuje temperaturę.

Po wybraniu temperatury przytrzymaj czarny przycisk z tyłu obudowy Ghost MV1, aby włączyć grzanie. Wibracja poinformuje Cię, że waporyzator się rozgrzewa, a kolejna, że temperatura została osiągnięta. Po drugiej wibracji zacznij brać wdech i przytrzymaj przycisk aż skończysz, i tak za każdym razem. Zaleca się ciągłe branie buchów, ponieważ gęstość pary i smak będą rosły w miarę ciągłego procesu waporyzacji.

Aplikacja mobilna

Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym technicznie użytkownikiem, Ghost MV1 posiada aplikację mobilną ułatwiającą naukę i zapewniającą większą kontrolę nad sesjami. Jeśli nie korzystasz z aplikacji, nadal masz trzy temperatury dla trybu suchego zioła i jedną opcję dla koncentratu, ale gdy skorzystasz z aplikacji, masz dodatkowe dwa niestandardowe przedziały temperatury. W aplikacji przesuwasz suwak w lewo lub w prawo, aby obniżyć lub podwyższyć temperaturę. Możesz także przełączać się między stopniami Fahrenheita a Celsjusza. Aplikacja umożliwia dostosowanie dwóch ustawień dla suchych ziół w zakresie od 300 ° F do 470 ° F

Oprócz opcji temperatury, aplikacja MV1 pozwala także na zakup akcesoriów do urządzenia, zablokowanie go przed użyciem w przypadku zagubienia go i zarejestrowanie urządzenia w celach gwarancyjnych.

 

 

Akumulator

MV1 posiada dedykowaną wymienną baterię. Zestaw posiada w sobie wbudowane dwa akumulatory typu 18650, a po pełnym naładowaniu można używać waporyzatora dosłownie przez cały dzień. Ghost posiada także opcję szybkiego ładowania, aby skrócić czas oczekiwania na w pełni naładowaną baterię, pełne ładowanie trwa około dwóch godzin. Możliwość łatwej wymiany baterii sprawia, że Ghost MV1 możemy używać wszędzie, o ile tylko zabezpieczymy się kupując dedykowany akumulator.

 

 

 

Ogrzewanie konwekcyjne, materiały klasy medycznej i żywotność baterii absolutnie dają MV1 możliwość ubiegania się o tytuł najlepszego waporyzatora przenośnego. Suche zioło czy koncentrat, nie ma znaczenia, Ghost MV1 przyniesie ci czysty, schłodzony smak pary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *