Waporyzatory do koncentratówWaporyzatory przenośne

Haze Square Pro – czterokomorowy waporyzator konwekcyjny typu on-demand

Haze Square Pro wkracza to przenośny waporyzator konwekcyjny typu on-demand, przeznaczony do waporyzacji suszu i substancji płynnych (koncentratów). Jest niewielki, ale posiada 4 pojemne komory, a port USB-C zapewnia szybkie ładowanie baterii w zaledwie 30- minut.

Budowa

Zacznijmy od rzeczy oczywistych – Haze Square Pro posiada nie dwie, nie trzy, ale cztery komory, które można załadować  za jednym razem i mieć pod ręką w gotowości na każdą chwilę. Taka kombinacja  wystarczy, aby wymagający i użytkownicy mogli przez dłuższy czas mieć „naładowany” waporyzator, gotowy do natychmiastowego działania. Haze Square Pro jest w stanie pomieścić do 1,5 g suszu na raz. Żaden inny model dostępny na rynku nie oferuje czegoś takiego.

Na pierwszy rzut oka, gdy ustnik wystaje z góry obudowy, wygląda jak pudełko na sok z wystającą słomką. To nie jest najładniejszy waporyzator przenośny i jego wygląd nie budzi zachwytu. Jeśli chodzi o jego budowę i funkcjonalność, to dzieje się tu dużo. Solidna aluminiowa konstrukcja jest trwała i dobrze wykonana. Przełączanie między komorami jest bardzo proste, wystarczy obrócić przednią część waporyzatora, tak jak w kostce Rubika, aby zatrzasnąć kolejną komorę na miejscu. Każda komora ma oznaczoną na niej ikonę reprezentującą jej numer, dzięki czemu użytkownik wie której aktualnie komory używa i nie powinien mieć problemu z pomyleniem czegokolwiek. Wszystkie komory są bardzo duże, pomimo niewielkich rozmiarów samego waporyzatora.

Haze Square Pro jest chyba najbardziej skomplikowanym waporyzatorem pod względem budowy i osoby początkujące, które chcą po prostu nabić komorę i cieszyć się waporyzacją mogą się nieco denerwować. Jest to również pewien problem, zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie, które, jak można sobie wyobrazić, trwa trochę dłużej niż typowego jednokomorowego waporyzatora. Sam demontaż nie jest taki skomplikowany, ale ponowne złożenie dla niewprawionych może przysporzyć nieco trudności. Haze Square Pro został zaprojektowany solidne, ale trochę zbyt skomplikowanie i przez to wymagają częstej konserwacji.

Działanie

 1. Obróć tylną część Haze Square Pro, aż będzie poziomo, aby odblokować i oddzielić pokrywę od postawy waporyzatora
 2. Otwórz pokrywę i usuń silikonowe osłony z komór, które chcesz użyć
  a) W przypadku suchych ziół umieść je w dowolnej komorze.
  b) W przypadku gęstych koncentratów, umieść podkładkę ze stali nierdzewnej w jednej z komór i nałóż na nią koncentrat, a następnie załóż osłonę silikonową
  c) W przypadku rzadszych substancji płynnych umieść podkładkę ze stali nierdzewnej w jednym z komór, a następnie wlej na nią od sześciu do ośmiu kropel cieczy, aby była wilgotna, a następnie załóż silikonową osłonę.
 3. Po zakończeniu nabijania komór, ponownie załóż pokrywę i następnie podłącz do podstawy waporyzatora.
 4. Wyjmij ustnik z gniazda i włóż go do wylotu powietrza.
 5. Obróć pokrywę, aż ikona komory, którą chcesz odparować, zostanie wyrównana z symbolem ogrzewania oznaczonym na podstawie waporyzatora.
 6. Naciśnij przycisk zasilania 3 razy, aby włączyć Haze Square Pro, użyj przycisku wyboru temperatury, aby wybrać jedną z wstępnie ustawionych temperatur.
 7. Gdy przycisk zasilania zmieni kolor na zielony, oznacza to że waporyzator osiągnął wybraną tempearutrę. Przytrzymaj przycisk zasilania podczas brania wdechu.

Kiedy w końcu zakończysz procedurę napełniania komór i włączysz urządzenie, otrzymasz świetnej jakości parę. Komory są zaskakująco duże jak na tak małe urządzenie, więc dość długo można korzystać a nabitej do pełna komory. Jest to świetne rozwiązanie dla doświadczonych vaperów, ale może być zbyt skomplikowane dla nowicjuszy, więc nie zalecamy tego modelu dla osób początkujących. Przełączanie między komorami jest łatwe i szybkie, i na duży plus zasługuje fakt, że można przechowywać nabite komory w samym urządzeniu. Czasy nagrzewania są bardzo szybkie – od pięciu do dwudziestu sekund – a ogrzewanie konwekcyjne zapewnia doskonały smak. Mamy trochę zabawy z samym ustnikiem, który jest dość luźno umieszczony, więc co jakiś czas musimy go poprawiać.

Żywotność baterii jest bardzo dobra, wystarcza na około dwie godziny, a ładowanie przez port USB-C oznacza, że czas bateria ładuje się w ciągu zaledwie 30 – 40 minut. Bateria jest oczywiście wymienna, ale nie jest to uniwersalne ogniwo tylko dedykowana specjalnie do tego modelu. Square Pro posiada aplikację na smartfony, ale nie posiada za to modułu Bluetooth, wiec trzeba podłączyć go do komputera lub telefonu z systemem Android – (nie ma jeszcze kompatybilności z iPhone’em) – za pomocą kabla USB-C. Jest to bardziej kłopotliwe, ale aplikacja działa dobrze, umożliwiając dostosowanie pięciu wstępnie ustawionych temperatur z zakresu od 160 ° C do 250 ° C. Ostatnie słowo

Podsumowanie

Haze Square Pro to świetny ale i skomplikowany waporyzator. Umieszczenie czterech dużych komór w urządzeniu przyjaznym dla rozmiarów kieszeni jest wyczynem inżynieryjnym, problem polega na tym, że możesz potrzebować doktoratu, aby go ponownie złożyć. Cały proces demontażu i ponownego montażu sprawi, że możesz nabawić się kilku siwych włosów.

Wytwarzana przez niego para jest smaczna, ale luźny ustnik może nieco denerwować. Ten model będzie idealny dla doświadczonych vaperów, którzy lubią montować szwedzkie meble, ponieważ jego budowa i konserwacja jest skomplikowana i bardziej czasochłonna niż innych modeli. Nowicjusze, którzy chcą łatwego w użyciu i czyszczeniu  waporyztora, powinny zastanowić się raczej nad innym modelem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *