Waporyzatory przenośneWaporyzatory z wymienną baterią

Boundless CFC Lite – najnowszy przenośny vapek od Boundless Tech

Boundless CFC Lite – świeżo wypuszczony na rynek waporyzator przenośny.  Nowy CFC Lite jest młodszym bratem modelu CFC 2.0 oraz jego poprzednika – CFC. W porównaniu do swoich starszych braci z rodziny CFC, nowego CFC Lite wyróżnia jedno – wymienne ogniwo.

Obsługa

CFC Lite nie posiada wyświetlacza, więc co za tym idzie jego ustawienia temperatury pozostają ograniczone. Producent zastosował 3 opcje ustawień temperatury: 196 ° C, 206 ° C oraz 216 ° C. Jest  to zakres który pozwoli na komfortową waporyzację suchych ziół. Miłośnicy lekkiej pary i aromatów, mogą czuć niedosyt, gdyż niektórzy wolą jeszcze niższe ustawienia, jednak w tym modelu jest to niemożliwe. Obsługa CFC Lite jest prosta: tradycyjny już 5-cio klik, włącza i wyłącza waporyzator. 3 szybkie kliknięcia przełączają pomiędzy ustawieniami temperatur. Każda temperatura jest dla odróżnienia oznaczana innym światłem diody LED. 196 ° C – niebieski, 206 ° C – zielony a 216 ° C – czerwony kolor. Komora na susz została tak jak w poprzednich modelach wykonana z ceramiki a jej podłużny kształt został zachowany. Komora mieści około 0,2 – 0,3 g suchych ziół. Szybkość nagrzewania czyli gotowości do pracy tego modelu stoi na dość wysokim poziomie. Około 30-40 sekund wystarczy aby waporyzator rozgrzał się do wybranej temperatury, więc zimny jest start jest dość szybki. Po nagrzaniu wystarczy brać długie wolne wdechy i cieszyć się efektami.

Waporyzacja

CFC Lite jak przystało na tani waporyzator przenośny, posiada kondukcyjny system ogrzewania. Oznacza to że podgrzewana jest komora grzewcza wraz z zawartością. Praktycznie każdy waporyzator w tej cenie stosuje taki system grzewczy, więc i tutaj nie spotkamy nic nadzwyczajnego. Nie można zatem oczekiwać świetnej jakości pary jak z konwekcyjnego a i dużo droższego modelu Mighty. Para jaką wytwarza ten waporyzator jest przyzwoita i smaczna. W wyższych temperaturach tak jak w większości kondukcyjnych waporyzatorów, smak będzie orzechowy i ziemisty. CFC Lite jest więc przeznaczony dla osób początkujących, które chcąc kupić przyzwoity waporyzator, lub po prostu dla tych którzy nie mają dużych oczekiwań i ograniczony budżet.

Jakość wykonania

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z serii CFC, CFC Lite został wykonany z plastiku i pokryty jest w niektórych miejscach obudowy gumą, dzięki czemu dobrze i pewnie leży w dłoni. Jakość wykonania nie budzi większych podejrzeń, gdyż wszystkie elementy są starannie wykonane i równo spasowane. Tworzywa sztuczne z jakich wykonano obudowę są również dobrej jakości. Wraz z waporyzatorem otrzymujemy niezbędne minimum jakie znajdziemy też w większości modeli przenośnych: kabel USB, zapasowe sitka komory i ustnika, metalową wykałaczkę, wyciorek do czyszczenia oraz instrukcje obsługi.

Zasilanie

Jak już wcześniej wspomniano, CFC Lite odróżnia od starszych modeli (CFC i CFC 2.0) wymienne ogniwo. Wykorzystano tutaj małe ogniwo typu 18350 o pojemności 800mAh, które oczywiście znajdziemy w fabrycznym zestawie wraz z urządzeniem. Jest to idealne rozwiązanie aby zapewnić długą żywotność samego waporyzatora, gdyż zawsze można ją wymienić i to w łatwy sposób. Również osoby, które chciały by aby ich waporyzator był dyskretny ale i w pełni mobilny, też docenią tę cechę. Wystarczy zaopatrzyć się w dowolne markowe ogniwo typu 18350 i można z waporyzatora korzystać już wszędzie bez strachu o nagły brak prądu. Na pełnym ładowaniu CFC Lite powinien zapewnić około 3-4 sesji waporyzacji. Akumulator możemy ładować za pomocą wbudowanego w urządzenie portu microUSB. Ewentualnie jeżeli mamy dedykowaną ładowarkę do tego typu ogniw to też nic nie stoi na przeszkodzi aby z niej korzystać.

Podsumowanie

CFC Lite jest dobrym i tanim waporyzatorem, który w tym przedziale cenowym jest wart rozważania. Bez problemu poradzi sobie z waporyzacją suchych ziół. Jest mały i dyskretny. Jego kluczową cechą jest wymienne ogniwo 18350. Jeżeli szukacie dyskretnego waporyzatora do suszu, który posiada wymienne ogniwo i będziedyskretny to zakup CFC Lite będzie słusznym wyborem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *