Waporyzatory przenośne

Boundless CFV w nowym wydaniu

Firma Boundless zaktualizowała swój przenośny waporyzator oznaczony jako CFV, wprowadzając kilka znaczących zmian w pierścieniu otaczającym komorę oraz sitkachkomory i ekranach, a także ulepszyła system ogrzewania. Przedstawiamy wszystkie zmiany w nowym CFV poniżej.

Pierścienie smakowe

Bazowa wersja CFV posiadała specjalne pierścienie, które umieszczało się w komorze grzewczej. Podobne rozwiązanie możemy zobaczyć w waporyzatorze Flowermate Swift Pro. Zrezygnowano z tego rozwiązania i pożegnano pierścienie, który było w zestawie z pierwszą wersją CFV. Budowa komory oraz wieczka zamykającego jest teraz bardzo podobna jak w modelu Boundless Tera.

Para

Zmiany te mają zauważalny wpływ na jakość wytwarzanej pary. Czas nagrzewania jest nieco szybszy, 23 sekundy potrzebuje nowy CFV, aby osiągnąć temperaturę 200 °C, w porównaniu z 28 sekundami w wersji poprzedniej. Nowy model ma także nieco lepszy przepływ powietrza. W wysokich temperaturach para wydobywająca się z nowego CFV jest nieco cieplejsza, z nieco mniejszym smakiem. Nowy CFV, jeszcze lepiej radzi sobie z waporyzacją.

Wygląd zewnętrzny

Zmiany dotknęły także obszar ustnika. Do nowego CFV nie pasuje już pokrywa z ustnikiem ze starego modelu i oczywiście odwrotnie – nowy ustnik z pokrywą nie będzie pasował do starego CFV.  nim współpracują. Po pierwsze, nowy ustnik nie pasuje dokładnie do starego CFV i odwrotnie. Tak samo nowy adapter wodny będzie pasował do nowego CFV ale już nie do pozostałych modeli od Boundless. Tak więc, przy dokupywaniu akcesoriów należy zwrócić uwagę czy kupujemy odpowiedni dla naszego modelu.

Pojemność komory

Po wyjęciu sitka z komory możemy umieścić w niej nieco więcej suchego ziela. Usunięcie sitka sprawia także, że waporyzowany susz, jest nieco lepiej (pełniej) podgrzewany.

Podsumowanie

Jeśli jesteś już właścicielem pierwszego modelu CFV, obecne zmiany nie są na tyle duże, aby zachodziła potrzeba wymiany na nowszy model. Jeśli natomiast zastanawiasz się dopiero nad kupnem waporyzatora i rozważasz zakup CFV to wybierając, lepiej kupić nowszą wersję. Którąkolwiek nie wybierzecie to i tak będzie zadowoleni z zakupu, gdyż jest naprawdę udany model godny polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *