Waporyzatory przenośne

Przenośne waporyzatory z wymiennym ogniwem 18350

Wymienne źródło zasilania w waporyzatorach przenośnych, jest co raz bardziej powszechne, a producenci z powodzeniem stosują ogniwa typu 18650 w większości modeli przenośnych, takich jak np. X-Max V2 Pro, Starry 3.0, Flowermate Slick, Arizer Air 2 czy najnowszy X-Max Ace. Jest jednak bardzo mała grupa, zaledwie kilku urządzeń, które są zasilane mniejszymi ogniwami – 18350.

 

 

VST Priams 2 – najstarszy i pewnie pierwszy model przenośny, zasilany ogniwem 18350. W tej chwili już chyba nie jest dostępny nigdzie w sprzedaży. Vaporizer bazował na płycie głównej Titan 2 Hebe i oferował podstawowe możliwości, w sam raz dla osoby początkującej. Jego zaletami oprócz wymiennego akumulatora, był szklany ustnik oraz metalowa obudowa.

 

Boundless CFC Lite – bardzo mały, kompaktowy model przenośny od Boundless Technology przeznaczony do waporyzacji suszu. Ten malutki waporyzator jest następcą modelu CFC 2.0 i w zamian za wymienny akumulator 18350 o pojemności 800mAh, został on okrojony z wyświetlacza, a co za tym idzie również z pełnej kontroli temperatury. CFC Lite posiada tylko 3 zaprogramowane ustawienia – 196°C, 206°C i 216°C, jednak wystarczają one w zupełności aby zwaporyzować w powodzeniem swój ulubiony susz. Kolorowa dioda LED informuje nas, jaka temperatura jest ustawiona w danej chwili. Bardzo szybkie nagrzewanie w ciągu 30 sekund od momentu włączenia jest dużym plusem tego modelu. Akumulator możemy ładować przez wbudowany port microUSB lub za pomocą dedykowanej ładowarki zewnętrznej dla tego typu ogniw.

 

 

DaVinci MIQRO to pomniejszona wersja modelu IQ (najnowszy model to DaVinci IQ2). Jest o 33% mniejszy i aż 40% lżejszy od pełnowymiarowego DaVinci IQ. MIQRO również zasilany jest akumulatorem 18350 o pojemności 900mAh. Zamiast 51 diod LED, które pełnią role wyświetlacza, mamy tutaj ich 15. Zakres temperatur jakie obsługuje ten model to od 176°C do 221°C. Waporyzator jest bardzo dobrze i starannie wykonany, jego obudowa jest metalowa a ustnik wykonany z ceramiki Zirconia. Jego wymiary to 7.94 x 3.4 x 2.3 cm, a waga: 104 g. MIQRO dostępny jest w aż 5 różnych wariantach kolorystycznych. W sprzedaży dostępna jest także wzbogacona o różne akcesoria wersja DaVinci MIQRO Explorer’s Collection, która jest nieco droższa od wersji podstawowej.

 

Na ten moment w sprzedaży nie ma wielu urządzeń z wymiennym ogniwem typu 18350, ale z czasem na pewno pojawią się także inne kompaktowe modele. Jeżeli macie któryś z powyższych waporyzatorów to warto zaopatrzyć się w ładowarkę do takich ogniw jak np. XTAR VC2, a także o zapasowe ogniwa 18350.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *