Waporyzatory stacjonarne

Volcano Classic w nowej odsłonie

Producent Storz & Bickel przedstawił ostatnio limitowaną wersję waporyzatora stacjonarnego Volcano Classic Gold Edition. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta, jest to limitowana złota wersja, która została wydana aby uczcić 20-lecie działalności firmy.

„VOLCANO CLASSIC to pierwszy produkt naszej firmy, dzięki czemu STORZ & BICKEL jest dziś tak silną marką.

Przez lata VOLCANO rozwinęło kult wśród koneserów i symbol statusu dla użytkowników. Dzisiaj VOLCANO CLASSIC to nasz flagowy produkt i najbardziej znany waporyzator na rynku. A wielu nie wie, że kiedy VOLCANO CLASSIC został wypuszczony na rynek w 2000 roku, była to nisza na rynku, jako jeden z pierwszych elektronicznych waporyzatorów na świecie.

W 1996 r. Markus Storz natknął się na artykuł sugerujący, że zioła niekoniecznie muszą być spalane, ale można je również wdychać w bardziej łagodny sposób, poprzez odparowanie. Ten pomysł natychmiast go urzekł i sam zbudował waporyzator za pomocą szklanej rury i pistoletu na gorące powietrze.

Sposób działania przekonał go natychmiast, ale obsługa konstrukcji opalarki była bardzo pracochłonna na dłuższą metę. Więc… Markus postanowił zbudować urządzenie, które uprościłoby użytkowanie.”

Tak powstał Volcano Classic, podstawowy, stacjonarny model waporyzatora. Później pojawiła się wersja Digit, która została zastąpione niedawno modelem Volcano Hybrid.

W 1996 powstałą pierwsza wersja oryginalnego VOLCANO. W tym czasie Markus zbudował obudowę wokół opalarki. Ponieważ jednak pistolety cieplne emitowały cząsteczki węgla do powietrza, Markus musiał wymyślić czystą metodę odparowywania.

W 1998 powstała druga wersja oryginalnego VOLCANO z elementem grzewczym, pompą powietrza i regulatorem bimetalicznym. Od samego początku wizją Markusa była produkcja waporyzatorów do celów medycznych.

W 2000 Markus zmontował pierwsze 100 egzemplarzy VOLCANO w swojej piwnicy. W tym czasie były one sprzedawane pod marką VAPOTEC Inhalatoren. Technologia opracowana przez Markusa Storza dla VOLCANO była później rozwijana i ulepszana, ale jej podstawowe zasady są nadal w użyciu.

W 2002 roku przyjaciel Markusa, Jürgen, wrócił z projektu budowy technologii kanalizacyjnej w Peru i szukał pracy. Ponieważ Markus potrzebował wsparcia w rozwoju swojej małej firmy, Jürgen pomagał mu przez kilka miesięcy. W 2002 r. Obaj połączyli siły i założyli firmę STORZ & BICKEL GmbH & Co. KG z siedzibą na Ehrenbergstraße w Tuttlingen.

Obaj przedsiębiorcy szybko dostrzegli potencjał rynku amerykańskiego i rozpoczęli produkcję urządzeń na rynek północnoamerykański w 2003 roku. To dało małej firmie wzrost. Aby móc jeszcze lepiej obsługiwać rynek, firma STORZ & BICKEL America Inc. została założona w 2005 roku z siedzibą w Oakland w Kalifornii.

W 2004 roku STORZ & BICKEL przeniósł się na Rote Straße w Tuttlingen, gdzie przez lata wynajmowali kilka pięter budynku, umożliwiając im swobodny rozwój aż do 2016 roku.

VOLCANO było dalej rozwijane, a VOLCANO DIGIT wywodził się z jego czysto elektromechanicznego poprzednika. W 2007 r. Wprowadzono na rynek model VOLCANO DIGIT.

STORZ & BICKEL jako pierwsza firma na świecie certyfikowała waporyzator ziołowy do użytku medycznego i wprowadziła na rynek VOLCANO MEDIC w 2010 roku.

Następny duży krok nastąpił w 2014 roku, kiedy to wypuszczono na rynek wersje przenośne waporyzatorów – Mighty i Crafty.

Z powodu ogromnego wzrostu firma STORZ & BICKEL musiała się ponownie przeprowadzić, ponieważ pojemność budynku przy Rote Strasse została wyczerpana. Markus i Jürgen postanowili zbudować pierwszą fabrykę do produkcji waporyzatorów medycznych.

STORZ & BICKEL DZISIAJ

S&B Vapor Factory obejmuje radykalną koncepcję otwartej przestrzeni, w której połączone są zespoły produkcyjne, administracyjne, programistyczne i zarządzające. Otwartość, przejrzystość i krótkie kanały komunikacji tworzą zatem idealne środowisko dla innowacji i wizji. Nowy budynek ma łączyć funkcjonalność z nowoczesną architekturą, a oprócz optymalizacji procesów zapewni również, że ulepszone miejsca pracy i obiekty socjalne zapewnią pracownikom nowoczesne, atrakcyjne miejsce pracy. Ogólny plan S&B Vapor Factory przewidywał podział budynku na dwie fazy budowy i ukończenie East Wing i Foyer w pierwszej kolejności. Ze względu na dalszy rozwój firmy rozbudowę West Wing rozpoczęto również na początku 2020 r., A jej zakończenie planowane jest na połowę 2021 r. Skrzydło Zachodnie zostanie wykorzystane przede wszystkim do rozszerzenia obszaru produkcyjnego i wprowadzenia dodatkowych linii produkcyjnych dla nowych produktów.

Aby uczcić długotrwały sukces legendarnego VOLCANO, do sprzedaży trafiła pozłacana 24 karatowym złotem wersja VOLCANO CLASSIC GOLD EDITION. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *