Waporyzatory do koncentratówWaporyzatory przenośne

DynaVap VapCap M 2020 – jakie zmiany w nowym modelu?

Najnowszy tegoroczny model DynVap VapCap M 2020 miał premierę kilka miesięcy temu. Możemy troszkę więcej opowiedzieć o nowym modelu od DynaVap. Dynavap dokonało aż  9 znaczących zmian w tegorocznym modelu M 2020.

Nowy Cap

Magia Vapcap żyje w czapce (cap), w której znajduje się blaszki odpowiadające za charakterystyczne „kliknięcie”. Luźna czapka może spaść z komory, gdy najmniej się tego spodziewasz. Najnowszy Cap ma dwa małe wgłębienia w pobliżu krawędzi, które poprawiają znacząco trzymanie się Capa. Teraz nowy Cap dużo lepiej trzyma się komory i dużo trudniej będzie nam go zgubić. Nowy Cap najlepiej trzymać się będzie nowej komory dokładnie tej w M 2020, gdyż posiada ona specjalne wycięcia.

Więcej wycięć krawędzi dla większego przepływu powietrza

Spójrz na krawędź komory w nowym M 2020.  Wycięcia zwiększają przepływ powietrza, a komora (tip) 2020 M posiada ich dwukrotnie więcej  niż w zeszłorocznym modelu – M 2019. Dynavap po raz pierwszy pokazało to w komorze Hydravong, ale te wielokrotne cięcia były gładsze. Te krawędzie są ostre i mogą przecinać wbijany do komory susz, więc łatwiej ją będzie napełnić

Dwunastokątna komora

Nowa komora jest zrobiona na kształt dwunastokątu. Boki są wycięte liniami przypominającymi cylinder grającej pozytywki. Są „cyfrowym” odwzorowaniem zygzakowatych cięć komory z modelu M 2019.

Komora z regulacją pojemności

DynaVap w nowej komorze zrobił to co było od dawna w komorach tytanowych. Do komory mieści się do 0,1 g  suchych ziół. Tytanowa komora ma trzy ustawienia sitka i jest regulowana do mniej więcej 0,1, 0,05 lub 0,02 grama suchych ziół. Komora w 2020 M ma teraz dwa ustawienia, 0,1 i 0,05 grama! Jeśli nie interesuje Cię ekstremalne mikrodawkowanie, te dwie opcje powinny pasować do wszystkich Twoich potrzeb.

Grubsze żebra komory

Żebra chłodzące w nowej komorze są grubsze i różnią się między sobą. Komora jest teraz cięższa o 1 g od komory M 2019. Minimalnie dłużej się nagrzewa, i działa spowalnia trochę szybkość zużywania ziół. Po 3 grzaniach w 2019 i 3 grzaniach w 2020, wysypana zawartość w 2020 będzie jaśniejsza od tej z modelu 2019.

Nowe sprzęgło

Dwa nacięcia w literę V, zamiast jednego okrągłego jak było do tej pory we wcześniejszych modelach M. Teraz można jeszcze bardziej precyzyjnie sterować powietrzem podczas waporyzacji.

Luksusowe wykończenie

Zeszłoroczny M nie był kiepski, ale tegoroczny model jeśli chodzi o wygląd, przypomina topowy model OmniVap Titanium.

Ustnik ze szlifem 10 mm

Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale ustnik jest ścięty, co oznacza że pasuje do bongosów ze szlifem 10 mm.

 

Rowek wewnątrz ustnika dla o-ringu

Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z montażem DynaVap i dostaniem się pierścienia uszczelniającego do ustnika, docenisz to. Wewnątrz końcówki M 2020 ustnika znajduje się mały rowek, podobnie jak rowki na rurce skraplacza, które informują o tym, gdzie mają leżeć o-ringi. Najpierw załóż końcówkę, dopasuj o-ringi na rurze kondensatora i wsuń ją na miejsce. O-ring łatwiej zatrzymuje się na miejscu.

Opakowanie nadające się do recyklingu

Poprzednie VapCapy M były dostarczane w plastikowej tubie, która świetnie nadawała się do przechowywania.  Nowe opakowanie jest tekturą nadającą się do recyklingu i obecnie trudno się z tym sprzeczać. Ma kosmiczny wygląd ale ogólnie jest do niczego i ciężko w niej trzymać a co dopiero przenosić waporyzatora. Polecamy zakup oryginalnej tuby lub np. magnetycznego etui DynaBox.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *