Bez kategorii

DaVinci IQ2 – szybki rzut okiem na nowy ulepszony model

DaVinci jakiś czas temu zaprezentowało nową odsłonę modelu IQ pod nazwą IQ2. Nowy model ma być lepszy od swojego poprzednika i chyba to się udało. IQ2 to najnowszy i najdroższy model tego producenta. Pozostałe modele – IQ oraz MIQRO również są w dalszym ciągu w sprzedaży. Jeśli szukasz wygody użytkowania w połączeniu z niezłymi chmurami, to powinieneś zainteresować się właśnie nowym modelem IQ2.

Para

IQ2 to przenośny waporzyator, który bardzo dobrze tworzy parę. Para schładza się, przechodząc przez komorę smakową i ustnik. Ziołowe aromaty utrzymują się dłużej niż w przypadku innych waporyzatorów kondukcyjnych. Dzięki konstrukcji i materiałom z jakich jest zbudowany IQ2, produkuje on parę jedną z najbardziej aromatycznych wapory jaką można spotkać w waporyzatorach.

 

Jakość wykonania

Jeśli kiedykolwiek trzymałeś wcześniej w ręku waporyzator DaVinci, mniej więcej wiesz czego się spodziewać – jakości i klasy, którą poczujesz także w tym modelu. IQ2 ma szczotkowaną, anodyzowaną aluminiową obudowę, dostępną w czterech wariacjach kolorystycznych. Warto przyjrzeć się każdemu detalowi IQ2, od lustrzanego wejścia do komory po ceramiczny ustnik Zirconia. IQ2 to waporyzator, który nie tylko cieszy oko ale także świetnie leży w dłoni

Użytkowanie

Od samego momentu gdy weźmiemy IQ2 sprawia bardzo pozytywne wrażenie i aż chce się z niego korzystać. Po otwarciu pokrywy widzimy lustrzane wejście do komory co sprawia, że zmielone zioła bardzo szybko i łatwo „wślizgują” się same do wnętrza komory. Niewątpliwym atutem jest możliwość ograniczenia pojemności komory, wystarczy kilka razy przekręcić perłę, aby wydłużyć element dystansowy. Regulacji podlega także przepływ powietrza, dzięki pokrętłu umieszczonemu w dolnej części obudowy, możemy łatwo, szybko i precyzyjnie ustawiać przepływ. Po włączeniu waporyzatora, trzeba odczekać krótką chwilę aż poczujemy wibracje, co oznacza że urządzenie nagrzało się u możemy przystąpić do waporyzacji. Teraz wystarczy przyłożyć IQ2 do ust, i relaksować się wdychając wytwarzaną parę ulubionych ziół podczas 8 minutowej sesji.

Szybkie porównanie z IQ

DaVinci nie tylko poprawił oryginalne IQ, aby było trochę lepsze. IQ2 to można powiedzieć, kompletnie zmienione urządzenie, z nowymi funkcjami i rozwiązaniami. Pełne porównanie IQ i IQ2 zrobimy później, natomiast warto wiedzieć, że IQ2 jest trochę większy, trochę wolniejszy, trochę droższy ale i lepszy. Wszystko zostało przemyślane, od samego wejścia komory przez trudne do czyszczenia części, po wyrównanie otworów w ustniku.

Czas nagrzewania

IQ2 może osiągnąć 200 °C w ciągu jednej minuty na w pełni naładowanej baterii, ale może to zająć do 90 sekund, gdy bateria jest prawie rozładowana. Jeśli używasz waporyzatora na niższych ustawieniach temperatur, to spodziewaj się krótszego czasu oczekiwania. IQ2 jest zatem trochę wolniejszy niż oryginalny IQ, ale za to zapewnia chłodniejszą i smaczniejszą parę. W dzisiejszych czasach jest również wolniejszy niż większość innych waporyzatorów, ale czy piętnaście sekund w tą czy w tą naprawdę ma znaczenie, gdy masz zamiar zasiąść przy ośmiominutowej sesji?

Żywotność baterii

Dzięki wymiennym bateriom nie będziesz się zastanawiać nad żywotnością baterii w IQ2. Na pełnym ładowaniu możemy odbyć do dziewięciu sesji przy temperaturze 200 °C, czyli 72 działania. Jest to bardzo przyzwoity wynik, zwłaszcza, że bateria jest wymienna, a jeśli nosisz przy sobie dodatkowe ogniwo, to jesteś gotowy na wszystko. Ładowanie baterii w IQ2 zajmuje około sześciu godzin, ale jeżeli użyjesz innej dobrej, zewnętrznej ładowarki do ogniw 18650 to ten czas będzie krótszy.

Regulowana pojemność komory

Unikalne rozwiązanie DaVinci do waporyzacji różnych ilości ziół to regulowana perła. Komora  mieści około jednej trzeciej grama zmielonych ziół a dzięki prostej i szybkiej regulacji,  można go zmniejszyć o jedną trzecią za pomocą perły.

Akcesoria do koncentratów

W zestawie z IQ2 znajdziemy także akcesoria dla koncentratów, które są pierwszym krokiem DaVinci w wapowaniu czegoś więcej niż tylko susz. Do dyspozycji mamy ceramiczną komorę – która może być użyta zarówno dla ziół jak i koncentratów.

 

 

Kontroluj przepływ powietrza

DaVinci IQ2 ma dwie innowacyjne funkcje, z których pierwszą jest kontrola przepływu powietrza. IQ2 ma na dole tzw. Air Dial z pięcioma ustawieniami (w tym jednym całkowicie zamkniętym). W miarę zwiększania przepływu powietrza podczas zaciągania do komory trafia więcej świeżego powietrza, mieszając się z parą. Reguluj przepływ, aby uzyskać lżejszą, chłodniejszą parę lub gęstszą i bardziej mocną. Samo pokrętło Air Dial jest bardzo dobrze wykonane i działa perfekcyjnie.

Nowa funkcja kontroli dozowania.

Drugą innowacją jest kontrola dawkowania. Kilka wysokiej klasy vape penów, takich jak PAX Era, ma tę funkcję, ale DaVinci jako pierwszy wprowadza go do waporyzacji suchych ziół. Po napełnieniu komory i włączeniu urządzenia, kliknij dwukrotnie przycisk zasilania, aby przejść do trybu kontroli dawkowania. Wpisz ilość THC i CBD w ziołach, oraz ilość użytego suszu, a DaVinci zajmie się resztą. IQ2 pokaże, ile zostało zużyte przy każdym buchu.

Aplikacja na urządzenia mobilne

DaVinci nie jest obcy aplikacjom na smartfony, ponieważ wypuścił jeden z pierwszych wpaoryztaorów z aplikacją – IQ w 2016 roku. Apple trochę namieszał tuż przed premierą IQ2, usuwając wszystkie aplikacje na waporyzatory w swoim sklepie Apple w listopadzie 2019 roku. Dobrą wiadomością jest to, że firma DaVinci miała wystarczająco dużo czasu, aby dodać funkcję kontroli dozowania do pokładowych elementów sterujących IQ2. Zła wiadomość jest taka, że nie zobaczymy zaktualizowanej aplikacji na smartfony, która będzie mogła korzystać z nowych funkcji do marca, na urządzeniach Apple lub Android. Obecnie IQ2 może łączyć się ze starą wersją aplikacji, ale okazało się, że wymaga dopracowania.

Wymiary DaVinci IQ2:

Wysokość: 9,2 cm

Szerokość: 4,5 cm

Głębokość: 2,5 cm

Waga: 159 g

Wymienny akumulator 18650 o mocy 10 A 3000 mAh

Pojemność komory: do 0,5 g suszu lub 0,2 g ekstraktu z dozownikiem

Gwarancja

DaVinci IQ2 jest objęty 10-letnią ograniczoną gwarancją producenta podobnie jak waporyzatory PAX. Jest to bardzo fajna sprawa i należy się duży ukłon dla DaVinci za takie podejście do użytkowników. Ograniczona gwarancja nie obejmuje normalnego pogorszenia działania baterii, akcesoriów, zużycia zawiasów, ustników lub nieprzestrzegania instrukcji czyszczenia.

 

Co jest w pudełku?

-Vaporizer DaVinci IQ
-Akumulatorek 3500mAh
-Kabel USB
-Komora smakowa
-Ustnik/Adapter wodny
-Metalowe narzędzie
-Ceramiczna kapsułka dozująca na susz
-Ceramiczny pad
-Zestaw do czyszczenia
-Instrukcja obsługi w języku angielskim
-Pudełko

 

Czyszczenie

Jeśli znasz oryginalny IQ, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy to trudne do czyszczenia miejsce pod komorą zostało poprawione. Tak, zostało przeprojektowane i wygląda na to, że czyszczenie nie będzie teraz problemem, jak miało to miejsce wcześniej.

Dla kogo jest IQ2?

DaVinci IQ2 jest dla kogoś, kto ceni sobie najwyższą jakość wykonania, która idzie w parze razem z dość wysoką ceną. Każda widoczna część IQ2 jest stylowo wykończona. Para jest smaczna i delikatna, ale nadal silna. Będziesz dumny, gdy postawisz ten waporyzator na stoliku do kawy i będziesz mieć pewność, że oprócz ładnego wyglądu działanie jest również bardzo dobre.

Dla kogo nie jest przeznaczony IQ2?

IQ2 jest jednym z droższych waporyzatorów przenośnych, zaraz obok Mighty czy Firefly 2+. Nie przyda się też, jeśli się spieszysz, dzięki jednominutowemu czasowi nagrzewania i ośmiominutowym sesjom. Waporyzatory kondukcyjne również nie są znane ze swojej wydajności, więc miej to na uwadze jeśli jesteś fanem gęstych i duszących chmur to nie jest to sprzęt dla Ciebie.

Podsumowanie

DaVinci zajął się naprawą wszystkiego, co było trochę nie tak w modelu IQ, bez kompromisów, nawet jeśli rozwiązanie nie pojawiło się w głównym nurcie. Uważamy, że trochę większy rozmiar jest wart poprawy wydajności. Każdy szczegół IQ2 został zaszczycony subtelnymi zmianami, ale za też za swoją cenę.

>> KLIKNIJ – SPRAWDŹ I PORÓWNAJ CENY DAVINCI IQ2 W POLSKICH SKLEPACH INTERNETOWYCH <<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *