Waporyzatory do koncentratówWaporyzatory przenośneWaporyzatory z wymienną baterią

Flowermate V5 Nano – mały i wydajny waporyzator przenośny

Flowermate V5 Nano to jeden z kilku nowych modeli waporyzatorów, od znanego wszystkim producenta waporyzatorów – firmy Flowermate. W ofercie Flowermate brakowało przenośnego waporyzatora z wymiennym ogniwem. Wszystkie pozostałe modele serii V5 miały wbudowane i nie wymienne akumulatory. Nowy model V5 Nano został wyposażony w wymienny akumulator najpopularniejszego już chyba typu 18650 o pojemności 2500mAh.

Budowa

Flowermate V5 Nano to bardzo dobrze wykonany waporyzator. Aluminiowa obudowa w kolorze czarnym sprawia, że przyjemnie leży w dłoni i wzbudza same pozytywne odczucia. Wzornictwo jest podobne do całej serii V5 czyli prostokątne wymiary. Obsługa również nie została zmieniona, więc waporyzator jest w dalszym ciągu intuicyjny i łatwy w użytkowaniu nawet przez początkujących. Podobnie jak jego poprzednicy, mamy tutaj także szklany ustnik, który jest przechowywany na spodzie urządzenia w specjalnie do tego przeznaczonym schowku. Obok schowka znajduje się miejsce na akumulator 18650. V5 Nano wykorzystuje wymienne ogniwo typu 18650, a to które znajdziemy w fabrycznym zestawie ma pojemność 2500mAh. Na jednym boku obudowy zostało umieszczone całe centrum sterowania: przyciski Power, plus oraz minus, wyświetlacz OLED i gniazdo ładowania microUSB. Model ten posiada również w pełni izolowaną ścieżkę powietrza, dzięki czemu smak pary pozostaje niezakłócony. Całość dopełnia czarna ceramiczna komora. Dodatkowym atutem i nowością jest magnetyczny lejek, ułatwiający napełnianie komory suszem.

Bateria

Flowermate V5 Nano to model, którego jedną z kluczowych cech jest wymienny akumulator. Producenci coraz częściej stosują wymienne ogniwa w waporyzatorach przenośnych. Flowermate odważył się w końcu stworzyć waporyzator z wymiennym akumulatorem (obok Flowermate Slick i Flowermate Uno) i zastosował tu najpopularniejsze ogniwo typu 18650. To dołączone do zestawu jest o pojemności 2500mAh. W pełni naładowane powinno zapewnić działanie vaporizera przez około 1 godzinę, co wystarczy na wykonanie kilku sesji waporyzacji. Ogniwo umieszcza się waporyzatorze otwierając dolną klapkę, tam gdzie znajduje się schowek na ustnik. Fabryczne ogniwo możemy zastąpić dowolnym tego samego typu 18650. Do ładowania służy port microUSB który znajduje się na obudowie V5 Nano. Również nic nie stoi na przeszkodzie aby akumulator ładować przy pomocy dedykowanej ładowarki do tego typu ogniw.

Jakość Pary

Izolowana ścieżka powietrza i ceramiczna komora przekładają się na wytwarzanie przez V5 Nano bardzo dobrej jakości, aromatycznej pary. V5 Nano wykorzystuje tryb ogrzewania kondukcyjnego. Jego produkcja pary i smak są zdecydowanie powyżej średniej. Jak to przy ogrzewaniu kondukcyjnym, na początku para jest bardzo smaczna lecz za każdym kolejnym wdechem jej aromat się ulatnia, co nie jest jakąś wadą. To jest po prostu cecha ogrzewania kondukcyjnego. Para jest dosyć gładka i przyjemna dla naszej krtani i płuc. Szklany ustnik pomaga nieco przy jej schładzaniu i nie nagrzewa się. Ogólne wrażenia z inhalacji są bardzo pozytywne.  Jest to jeden z lepszych modeli w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o jakość wytwarzanej pary. Waporyzator dobrze radzi sobie zarówno z suszem jak i z koncentratami. W zestawie znajdziemy 2 kontenerki – jeden na susz a drugi na substancje płynne.

Podsumowanie

Flowermate V5 Nano to klasyczny, prostokątny vaporizer od Flowermate, który został wyposażony w wymienny akumulator. Nie mogło zabraknąć tutaj ekranu OLED czy szklanego ustnika z miejscem na jego przechowywanie, tak jak w całej serii V5. Jakość wytwarzanej pary jest na zadowalającym poziomie, więc waporyzator przypadnie do gustu również bardziej wymagającym użytkownikom, którzy nie chcą wydawać więcej niż 500zł na tego typu sprzęt. W zestawie fabrycznym znajdziemy dużo elementów dodatkowych. Oprócz vaporizera V5 nano w pudełku są także: kabel USB, kontenerek na susz, kontenerek na koncentraty, lejek do napełniania komory, ogniwo 18650 2500mAh, metalowa wykałaczka, wyciorek, zapasowe sitka ustnika i komory, materiałowe etui oraz instrukcja obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *