Waporyzatory do koncentratówWaporyzatory przenośneWaporyzatory z wymienną baterią

Waporyzator GHOST MV1 vs FIREFLY 2 – porównanie

Waporyzator GHOST MV1 kontra FIREFLY 2 – porównanie

Wybór waporyzatorów jest wprost ogromny, dlatego zakup konkretnego urządzenia może sprawić pewne trudności. W wielu rankingach popularności dotyczących waporyzatorów znajdziemy powtarzające się dwie propozycje, do których zalicza się: Ghost MV1 i Firefly 2. Który z nich jest lepszy? Postanowiliśmy przeanalizować ich najważniejsze parametry, aby sprawdzić, który waporyzator okaże się liderem w tym starciu.

Zobacz także:

Ghost MV1 - konwekcyjny waporyzator on-demand
Firefly 2+ nowy i ulepszony

Ghost MV1 i Firefly 2 – podstawowe różnice

Ghost MV1 i Firefly 2 to waporyzatory konwekcyjne, czyli takie, których działanie opiera się na wykorzystaniu gorącego powietrza do odparowywania odpowiednich substancji, które umieścimy w komorze urządzenia. Z pozoru oba te modele wyglądają bardzo podobnie. W praktyce jednak skierowane są one do różnych odbiorców. Na czym opierają się różnice pomiędzy tymi dwoma waporyzatorami? Przyjrzyjmy się bliżej marce Firelfy.

Pierwszy Firefly (Firefly 1) był waporyzatorem w stylu konwekcyjnym znanym z czystej, aromatycznej pary. Jego następca, Firefly 2 zapewnia wszystko to co doceniano w oryginalnym urządzeniu i jednocześnie wprowadza go we współczesną erę dzięki bardziej eleganckiej, lżejszej i wydajniejszej wersji. Firefly 2 jest przeznaczony do stosowania z suchymi ziołami i koncentratami. Podobne przeznaczenie cechuje także waporyzator Ghost MV1. Wydaje się jednak, że to urządzenie zostało zaprojektowane dla zaawansowanych użytkowników o wysokich wymaganiach. Jego działanie jest bowiem bardziej wydajne, a moc pary lepiej odczuwalna. Pewną wadę może stanowić za to fakt, że jego design nie jest tak wyrafinowany jak w przypadku Firefly 2.

Podczas porównania obu tych modeli warto zadać sobie kilka, podstawowych pytań: o ile lepsza jest jakość pary Ghost MV1? O ile bardziej wyrafinowana jest konstrukcja Firefly 2? Są to świetne waporyzatory o podobnych specyfikacjach, ale istnieją pomiędzy nimi kluczowe różnice, które spowodują, że różni użytkownicy skłaniają się bardziej do jednego z nich. Skupmy się zatem na ich parametrach.

WYDAJNOŚĆ

Pod względem wydajności zdecydowanie wygrywa Ghost MV1. Dlaczego? Ten waporyzator jest bardzo wszechstronny, a to wszystko dzięki możliwości 5-stopniowej regulacji temperatury, przy czym jej maksymalny poziom wynosi aż 428 stopni Fahrenheita. Dla porównania maksymalna temperatura, która osiąga Firefly 2 to 420 stopni Fahrenheita. Te 8 stopni może bardzo łatwo przyczynić się do lepszej produkcji pary w przypadku Ghost MV1. Co więcej Firefly 2 nie do końca spełnia standardy produkcji pary określone przez Ghost MV1, chociaż wydaje się, że sama jakość pary jest bardzo podobna.

JAKOŚĆ

Jakość pary obu tych urządzeń jest po prostu znakomita. Zarówno Ghost MV1, jak i Firefly 2 wykorzystują materiały wysokiej jakości, które nie wpływają w żadnym stopniu na smak pary. Pomimo faktu, że jakość pary z obu urządzeń jest dość trudna do poprawy, to produkcja pary MV1 nieco przechyla skalę na jego korzyść. Wypalanie obu tych waporyzatorów przy najwyższych ustawieniach, będzie wytwarzać obfite ilości pary premium, ale MV1 będzie produkować jej więcej, a smak nadal utrzyma się na intensywnym poziomie. To co najmniej imponujący wyczyn.

ŁATWOŚĆ W UŻYCIU

Ghost MV1 i Firefly 2 są wyjątkowo prostymi urządzeniami, choć zdecydowanie prym pod tym względem wiedzie Firefly 2. Łatwo go napełnić dzięki zdejmowanemu panelowi przedniemu, a aplikacja sprawia, że ​​zmiana ustawień temperatury jest dziecinnie prosta – wystarczy użyć jednego przycisku. Ułatwia to regulację temperatury przy jednoczesnym zachowaniu minimalistycznego wyglądu.

MV1 także nie jest trudny w użyciu, lecz w porównaniu z Firefly 2 załadowanie miski może okazać się dość trudnym procesem (aby wybrać temperaturę należy zapamiętać i wykonać serię naciśnięć przycisków). Na szczęście oba modele odparowują zioło bardzo równomiernie, więc mieszanie miski zazwyczaj nie jest konieczne. Różnica między dwiema jednostkami w tej kategorii jest zatem minimalna.

DESIGN

Zarówno Ghost MV1, jak i Firefly 2 prezentują bardzo wysoki poziom pod względem designu, choć ich wygląd zdecydowanie się różni. Ghost MV1 cechuje futurystyczny i niezwykle oryginalny wygląd, przez co wydaje się ciężki. Pewne zarzuty można wysnuć w stosunku do jego konstrukcji, która wydaje się nie do końca dopracowana. Miska, która wsuwa się do wnętrza urządzenia początkowo może być trudna do ustawienia. Zasadniczo jest to bardzo dobrze zaprojektowany waporyzator, ale proces ładowania ziół można usprawnić.

Firefly 2 posiada interfejs jednoprzyciskowy, który wykorzystuje serię naciśnięć przycisków do nawigacji po ustawieniach temperatury. Ten sam przycisk służy również do odpalania waporyzatora podczas waporyzacji. Firefly 2 jest pod wieloma względami podobny do Ghost MV1, ale ich konstrukcje są zupełnymi przeciwieństwami. Firefly 2 ma bardzo minimalistyczny i elegancki wygląd. Jednocześnie prezentuje się o wiele bardziej subtelniej, a jego niewielki rozmiar sprawia, że ​​jest to znacznie bardziej dyskretny waporyzator.

KONSERWACJA

Ghost MV1 jest bardzo łatwym w czyszczeniu waporyzatorem. Wszystkie części mające kontakt z odparowywanymi materiałami są usuwalne i można je zetrzeć lub namoczyć alkoholem izopropylowym. Czyszczenie MV1 jest zatem bezproblemowym doświadczeniem.

Jak wygląda ten sam proces w przypadku Firefly 2? To urządzenie w zakresie konserwacji jest tak proste, jak to tylko możliwe, a to za sprawą zdejmowanej płyty czołowej, która zapewnia pełny dostęp do komory ziołowej. Pod względem łatwości w utrzymaniu czystości wygrywa zatem Firefly 2.

CENA

Oba urządzenia są dość drogie w porównaniu do innych przenośnych waporyzatorów ziołowych, jednak jest to zrozumiałe – w końcu to jedne z najlepszych urządzeń tego typu, jakie znajdziemy na rynku. Firefly 2 kosztuje około 1400 zł, a Ghost MV1 kosztuje w okolicach 1200 zł. Ciekawe, że lepszą jakość pary MV1 można uzyskać po niższej cenie. Gdyby ceny były dokładnie takie same, mielibyśmy remis. Jednak MV1 jest tańszy i działa nieco lepiej. Doskonała jakość wykonania Firefly 2 uzasadnia wzrost ceny, ale wartość MV1 ledwo przewyższa wartość Firefly 2. Zwycięzca: Ghost MV1

DODATKOWE ZALETY

Oba z tych waporyzatorów to urządzenia z wyższej półki, co oznacza, że ​​każdy wyróżnia się nieprzeciętnym działaniem. Specjalnością MV1 jest na przykład moc. To urządzenie ma wiele ustawień temperatury i odparowuje mnóstwo substancji. W tych obszarach pasuje równomiernie do innych wysokiej jakości waporyzatorów dostępnych na rynku, a nawet znacznie je przewyższa.

Z drugiej strony, Firefly 2 specjalizuje się w byciu waporyzatorem premium, dlatego też często określa się go mianem produktu luksusowego. Intuicyjny interfejs, wysoka wydajność, elegancka estetyka i aplikacja na smartfony, stawiają go na pierwszym miejscu pod względem zaawansowania. To najnowocześniejsze urządzenie, którego design jest bardzo atrakcyjny.

Podsumowanie

Ghost MV1 i Firefly 2 są świetnymi waporyzatorami kategorii premium. Jeśli jakość i produkcja pary są dla Ciebie najważniejsze, to postaw na MV1. Jeśli zaś bardziej interesują Cię dodatkowe funkcje i estetyka, to Firefly 2 prawdopodobnie będzie lepiej pasował do Twojego gustu. Parametry obu tych urządzeń są bardzo zbliżone, jednak biorąc pod uwagę wszystkie czynniki to wydaje się, że na miano lidera w tym starciu, zasłużył Ghost MV1. Sama wydajność tego urządzenia jest wystarczającym powodem do pochwały, ale jego niższa cena jeszcze bardziej podnosi skalę na korzyść MV1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *